Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi

Gdzie?
Koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi

Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie pastorałki i kolędy polskie od okresu baroku grane na oryginalnych, barokowych instrumentach. Ponadto wykorzystamy kompozycje autorskie praktyków gordonowskich, śpiewanki i rytmiczanki z literatury muzycznej polskiej i zagranicznej.
Występują:
Natalia Tyrańska - skrzypce
Michał Juszczak - viola da gamba
Magdalena Sikorka - flet traverso, flet prosty
Jolanta Gawryłkiewicz - śpiew, prowadzenie
Adrianna Rychwalska - śpiew, animacje
i inni
Zaprosiliśmy także muzyków gordonowskich, którzy animować będą publiczność do dialogu motywów, improwizacji oraz ruchu w pulsie muzycznym.
Zapraszamy serdecznie do wyjątkowo gościnnego Domu Polskiego Bydgoszczy.
Ponadto informujemy, że od lutego 2019 rozpoczynamy nowy, trzymiesięczny kurs umuzykalniający dla dzieci w wieku do 3 roku życia oraz 3-5 lat. Szczegóły po koncercie oraz pod numerem tel. 602466347
Formuła koncertu gordonowskiego (inspirowanego teorią uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona) polega na przenikaniu muzyki skomponowanej, a granej przez kompozytorów z tą improwizowaną, współtworzoną przez publiczność. Żonglujemy sferą rytmiczną oraz tonalną, działaniami ruchowymi i statycznymi. Do widowiska włączamy scenografię stającą się źródłem inspiracji dla ciała, głosu, a także instrumentów. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy wokaliści i instrumentaliści. Zapraszamy do współpracy osoby, które są świadome kształtowania edukacji muzycznej w grupie międzypokoleniowej. Każdy, zarówno uczestnik, jak i muzyk są więc współtwórcą muzycznego spektaklu i nie ma tu żadnej bariery wiekowej, muzycy i tancerze odbierają impulsy od niemowląt i małych dzieci, a także pozostałych członków widowni. Fenomen tego koncertu to język muzyki, którym posługują się wszyscy obecni na sali. Operując językiem muzyki uczestnicy koncertu budują relacje, nawiązują kontakt zarówno z publicznością, jak i muzykami. Muzycy dzięki temu, że grają/śpiewają muzykę improwizowaną mogą nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością oraz ze sobą nawzajem. Budowane utwory zaczynają się tematem i dryfują poprzez wypowiedzi poszczególnych muzyków: każda wypowiedź wynika z innej.
Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Dom Polski
Miejsce: Dom Polski, ul. Grodzka 1, Bydgoszcz
Bilety tylko gotówką, 10min przed koncertem: 20 zł/osoba dorosła, 10 zł dziecko
Rezerwacja obowiązkowa: proszę o wysłanie nazwiska z ilością osób na sms Jolanta Gawryłkiewicz +48602466347, jgawrylkiewicz@gmail.com


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand