Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Teatr piosenki autorskiej Alicji Tanew z poezją w tle

Gdzie?
Teatr piosenki autorskiej Alicji Tanew z poezją w tle

Alicji Tanew - poetka i kompozytorka, z zawodu radca prawny. Debiutowała w Studenckim Kabarecie Piosenki „Sowizdrzał” w Krakowie. Współpracowała z Radiem Kraków. W „Piwnicy pod Baranami”, a także w telewizyjnych „Spotkaniach z balladą” i innych programach rozrywkowych śpiewano jej piosenki. Poezja Alicji Tanew – debiut w „Życiu Literackim” oraz publikacje w wielu antologiach i czasopismach poetyckich , takich jak „Akant”, „Radostowa” i inne.
Wydała kilka tomików. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego STAL oraz Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych SteN. Śpiewa piosenki do których sama pisze teksty i muzykę. Jest finalistką Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej „OPPA” 2000, „OPPA” 2005 i „OPPA” 2013 z wyróżnieniem honorowym. Od wielu lat koncertuje na różnych scenach z recitalami poetycko-muzycznymi w wielu ciekawych miejscach na świecie: w Caracas w Wenezueli dla Polonii, w klubie staroangielskim w Bostonie, na Haiti w mieście Jackmel, na pokładzie statku Stefan Batory, w Paryżu w kabarecie „Belle Epoque”. Laureatka wieli prestiżowych nagród.
Alicja Tanew prowadzi w Krakowie własną piwnicę artystyczną „Scena ATA”, z bogatym repertuarem poetycko-muzycznym i teatralnym oraz wystawami polskiej fotografii i malarstwa współczesnego. www.tanew.info.pl
Wstęp 15/10 PLN
Szkice na wietrze - Teatr piosenki autorskiej Alicji Tanew z poezją w tle
Piosenki mają zróżnicowany charakter, od poetyckiej, poprzez tango, blues, walc a w każdej nastrój miłosnej refleksji. Całość jako spotkanie poetycko-muzyczne ukazujące różne odcienie życia kobiety - od euforycznej miłości do nostalgicznego zamyślenia nad dotykiem nieuchronnego przemijania z wdzięczną dozą kpiny i dystansu do niespełnionych wyobrażeń.


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand