Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bella Italia - Monika Gruszczyńska, Jacek Szymański, K. Neugebauer

Gdzie?
Bella Italia - Monika Gruszczyńska, Jacek Szymański, K. Neugebauer

Monika Gruszczyńska - absolwentka Wydziału Wokalnego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Już podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności na licznych wokalnych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. Ryszarda Karczykowskiego i Stefanię Toczyńską. Na co dzień pracuje na Politechnice Wrocławskiej (od 2008r.) i Akademii Muzycznej(od 2018r.). Ma na swoim koncie koncerty w Polsce i zagranicą.
Jacek Szymański – tenor. Doktor sztuki muzycznej (Akademia Muzyczna w Łodzi). Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Członek Sądu Koleżeńskiego z Gdańskim Oddziale Związku Artystów Scen Polskich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.
Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn w Sopocie. Od 1994 roku twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża,w ramach którego reżyseruje koncerty i przedstawienia operowe oraz projektuje scenografię i kostiumy. Jest organizatorem koncertów na terenie całego kraju. Jako solista śpiewak występuje na festiwalach krajowych i zagranicznych. Prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego i emisji głosu.
Katarzyna Neugebauer- pianistka urodzona w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu od dziesięciu lat związana z tamtejszym środowiskiem muzycznym.
Jako solistka miała okazję występować z Jackiem Kaspszykiem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii wrocławskiej oraz kaliskiej. Jest aktywną kameralistką: wraz ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem tworzą zespół DUO4U, którego debiutancka płyta ukazała się w 2009 r. oraz duet z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską, utworzony w 2014 r. Przez trzy lata była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, a od 2007 pracuje jako akompaniator we wrocławskiej Akademii Muzycznej.
Bella Italia: Monika Gruszczyńska – sopran, Jacek Szymański - tenor, Katarzyna Neugebauer - fortepian
Zaprasza Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy na czele z Elżbietą Renzetti.
Zapewniamy bezpłatny autokar. Wyjazd na koncert punktualnie o godz. 17.00 z Placu Kościeleckich, powrót do Bydgoszczy po koncercie.
fot. Piotr Mikulak
Wstęp Wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
         odbywających się w          Bydgoszczy          miej zawsze pod ręką dzięki          aplikacji mobilnej          (Android i iOS).         
______________________        
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres          wydarzenia@visitbydgoszcz.pl                  
______________________        
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand