Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wehikuł Czasu - Wakacje to moja bajka!

Gdzie?
Wehikuł Czasu - Wakacje to moja bajka!

Zapraszamy Was do Bydgoskiego Wehikułu Czasu! Maszyna kryje się pod postacią zabytkowego tramwaju, stojącego przy ulicy Długiej 43 ale w swoich wnętrzach przechowuje prawdziwe cuda minionej epoki. Suweniry zgromadzone w trakcie międzyczasowych wojaży zobaczyć może każdy. Wehikuł Czasu nawiązuje do przemysłowej historii miasta oraz Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.
Co więcej, w każdą letnią sobotę będzie można wziąć udział w najróżniejszych warsztatach.

Wakacje to moja bajka!


-> 23.06.2018 sobota, godzina 10:00 – 10:45, 11:00 – 11:45, 12:00 – 12:45
- wstęp płatny 2 zł,
- zapisy w Starym Tramwaju lub w Bydgoskim Centrum Informacji - obowiązuje kolejność zgłoszeń, każdorazowo zapraszamy 10 osób
Skrzynka na Bajki, Piotr Kikta – Wakacje to moja bajka! Skrzynka na bajki zaprasza na bajeczne warsztaty tworzenia wakacyjnych opowieści.


Podczas warsztatów przyjrzymy się książkom obrazkowym. Co jest w nich ważne? W jaki sposób opowiadają? Czy opowieści, które są w nich ukryte, są dla wszystkich takie same?


My też spróbujemy stworzyć własne historie. Wykorzystamy obrazy i znaki, jakie można spotkać wokół nas codziennie. Zobaczymy, co one do nas mówią. Spróbujemy je przeczytać. Może z tego powstaną jakieś zdumiewające opowieści?


Mechaniczna Litera
-> 30.06.2018 sobota, godzina 10:00 – 10:45, 11:00 – 11:45, 12:00 – 12:45
- wstęp 2 zł,
- zapisy w Starym Tramwaju lub w Bydgoskim Centrum Informacji - obowiązuje kolejność zgłoszeń, każdorazowo zapraszamy 10 osób
Exploseum/MOB Dział Historii Techniki, Andrzej Borsuk – Mechaniczna Litera – jaką historię kryje za sobą czcionka drukarska, a jakie ciekawostki są związane z pismem maszynowym? Przyjdź, posłuchaj i spróbuj swoich sił w sztuce drukarskiej.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand