Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Klasyczna muzyka filmowa

Gdzie?
Klasyczna muzyka filmowa

KLASYCZNA MUZYKA FILMOWA
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Krzysztof Dobosiewicz dyrygent
muzyka z filmów m.in.: Pluton, Star Trek, Lista Schindlera, Egzorcysta, Prometeusz
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29
Kolejny autorski projekt Krzysztofa Dobosiewcza, do którego nie trzeba specjalnie melomanów przekonywać, a zwłaszcza sympatyków muzyki filmowej. Tym razem zabrzmi hitowa klasyka z obrazów wielkiego ekranu, obsypanych najbardziej prestiżowymi nagrodami z Oscarem na czele. Między innymi: Pluton – dramat wojenny, na którego ścieżce dźwiękowej motywem przewodnim jest słynne Adagio Barbera; kultowy film s.f. Star Trek – otrzymał Grammy (2009) za muzykę Michaela Giacchino, amerykańskiego kompozytora ścieżek dźwiękowych do filmów, seriali telewizyjnych i gier komputerowych; Lista Schindlera w reż. Spielberga, z oscarową muzyką Johna Townera Williamsa – amerykańskiego kompozytora, głównie muzyki filmowej, dyrygenta i pianisty, który stworzył partytury do prawie stu filmów.
Krzysztof Dobosiewicz ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec Zenona Bąkowskiego i Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii, gdzie aktywnie popularyzuje muzykę polską przy okazji różnorodnych projektów artystycznych, z których „Klasyka horrorów”, „Lunapark” – widowisko muzyczne dla dzieci i „Video games – Superheroes” czy muzyka „Nie z tej ziemi” były już prezentowane w FP.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand