Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert z Laureatem

Gdzie?
Koncert z Laureatem

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Su-Han Yang dyrygent
zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, Katowice 2017, nagroda specjalna Filharmonii Pomorskiej
Maciej Kamrowski wiolonczela
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Uwertura do opery „Czarodziejski flet”
Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33
César Franck (1822-1890) – Symfonia d-moll
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29
KONCERT Z NIANIĄ 
Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW.
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.Chlubnym zwyczajem bydgoskiej Filharmonii jest zaproszenie do poprowadzenia koncertu skierowane do laureatów prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach, których edycje mają miejsce, od 2007, co 5 lat. W ten sposób bydgoscy Melomani poznali po raz pierwszy kunszt Eugene’a Tzigane’a (USA), gościliśmy też innych znakomitych laureatów katowickiej Batuty, jak Victoria Żadko z Ukrainy, Massimiliano Caldi (Włochy) czy Modestas Pitrėnas (Litwa). Tegoroczny, jubileuszowy X Konkurs Fitelberga wyłonił zwycięzcę spośród pięćdziesięciu uczestników z całego świata. Okazał się nim 28-letni Su-Han Yang z Tajwanu, i młody laureat katowickiej Złotej Batuty stanie na podium przed bydgoską Orkiestrą Symfoniczną. SU-HAN YANG studiuje dyrygenturę orkiestrową w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie. W lipcu 2015 został wybrany jako jeden z czterech młodych dyrygentów do współpracy z Riccardo Mutim w Akademii Opery Włoskiej. Yang występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, został wybrany jako aktywny uczestnik do pracy ze światowej sławy dyrygentami, jak: Peter Eötvös, Peter Gülke, Jorma Panula i Yuri Simonov. Orkiestra pod dyrekcją Tajwańczyka zagra na wstępie popularną uwerturę do ostatniej opery Mozarta Czarodziejski flet, następnie, dawno nie prezentowane w FP dzieła. Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll Saint-Saënsa – nieszablonowy, miły dla ucha i efektowny, w którm partie solowe wykona MACIEJ KAMROWSKI, I wiolonczela i koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FP, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa Romana Sucheckiego), w której obecnie także uczy. Na finał zabrzmi ostatnie (napisane rok przed śmiercią) wielkie dzieło Francka, i jego jedyna symfonia, która należy do stałego, światowego repertuaru koncertowego.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand