Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wernisaż wystawy Dominika Woźniaka - Twórcze rozmaitości

Gdzie?
Wernisaż wystawy Dominika Woźniaka - Twórcze rozmaitości

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 do Bydgoskiego Centrum Sztuki (ul. Jagiellońska 47) na wernisaż wystawy Dominika Woźniaka „Twórcze rozmaitości”.

Z przyjemnością informujemy o kolejnej wystawie w Bydgoskim Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego. Od 9 czerwca do 14 lipca będzie można podziwiać prace malarstwa i rysunku autorstwa Dominiaka Woźniaka „Twórcze rozmaitości”.

Dominik Woźniak jest to młody artysta, poszukujący inspiracji w naturze, a motywy, które na stałe zagościły w jego twórczości to przyroda oraz człowiek. W jego pracach odzwierciedla się wyjątkowa wrażliwość na piękno i zmienność natury, do której powraca w pamięci i w wyobrażeniach, podkreślając swój szacunek do niej, w myśl zasady, iż natura i człowiek tworzą spójną całość.

Artysta ukazuje ludzi jako marionetki, figury płaszczyznowe. Zaklęte są w nich czasem ludzkie doznania, myśli, odczucia i pragnienia. Tym samym daje do zrozumienia, iż nie ma wolności absolutnej. Te postacie przypominają czasem ulotność chwili, w której żyjemy. Od dziecka jesteśmy przypisani do społeczeństwa, w którym ograniczają nas zasady, wartości i normy kulturalne. To tutaj nasz indywidualizm łączy się z indywidualizmem innych, tworząc jedną całość. W wyrażaniu tych przemyśleń pomaga Woźniakowi niezwykła paleta barw, często monochromatycznych. Mistrzowski rysunek oraz silna emocjonalność prac, powstających z wyobrażeń, dają odbiorcy nieograniczone doznania - czysto wrażeniowe.

W swojej twórczości artysta wykorzystuje także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej jak i współczesnej Polsce. Tym samym pielęgnuje naszą tożsamość.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand