Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Otwarcie - Synteza Sztuk 2017

Gdzie?
Otwarcie  - Synteza Sztuk 2017

Otwarcie 21.04.2017 godz. 18.00 – Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy Gdańska 20


godz. 20.00 Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego Gdańska 20 – koncert orkiestry kameralnej „Accademia dell’Arco” Akademii Muzycznej, prowadzenie prof. Paweł Radziński


„Festiwal Synteza Sztuk’17 to już piąta edycja wydarzenia organizowanego przez Zakład Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy, w partnerstwie z Urzędem Miasta, Galerią Miejską bwa w Bydgoszczy, Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Uniwersytetem Narodowym w Chmielnickim na Ukrainie. Prezentowane prace z różnych obszarów sztuki – od prac dyplomowych studentów Wzornictwa, poprzez obiekty projektowane przez pedagogów i dzieła z obszarów różnych sztuk autorstwa zaproszonych, uznanych artystów. To prezentacja potencjału projektowo- artystycznego jaki istnieje i jaki jest osiągalny w Bydgoszczy dzięki otwartości ludzi, instytucji. To potencjał dla przemysłu, mieszkańców i wszystkich potrzebujących piękna. Wzornictwo – projektowanie pięknych rzeczy od 10 lat jest obecne w Bydgoszczy, kształcąc tak potrzebnych w regionie specjalistów.


Tak ważne jest by Bydgoszcz o tym wiedziała.”


prof. dr hab. Wojciech Hora


Dyrektor Artystyczny Festiwalu


Synteza Sztuk 2017


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand