Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Dzień kolorowej Skarpety - III Zlot Rodzin Dzieci Zespołem Downa

Gdzie?
Dzień kolorowej Skarpety - III Zlot Rodzin Dzieci  Zespołem Downa

Bydgoszcz jest miejscem, od którego w 2013 roku wzięła swój początek kampania na rzecz dzieci z Zespołem Downa pod nazwą Dzień Kolorowej Skarpetki. Inicjator działań Fundacja Profesora Ciekawskiego, stworzyła formułę kampanii edukacyjno-informacyjnej budującą świadomość na temat potrzeb dzieci z ZD oraz ich rodzin.


Już po pierwszym roku jej organizacji kampania przekroczyła granice województwa i jest dziś formułą ogólnopolską. 21 marca przyjął się jako Dzień Kolorowej Skarpetki, w którym to dniu zakładamy dwie niepasujące skarpety na znak integracji z osobami z ZD.


 W 2017 zapraszamy rodziny dzieci z ZD na Zlot, w ramach którego będą mogli spotkać się i wymienić doświadczeniami oraz rodzinnie pobawić w Family Park.


 Jednym ze skutków działań projektu było powołanie do życia lokalnej organizacji pozarządowej przez rodziców dzieci z ZD pod nazwą Zespolaki, która włączyła się do współorganizacji zlotu.


 21 marca 2017 zachęcamy jak co roku do ubrania dwóch kolorowych, niepasujących skarpetek na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.


 Więcej informacji na stronie www.fundacjaciekawskiego.pl oraz www.zespolaki.pl


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand