Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Granice

Gdzie?
Granice
Granice-SPEKTAKL
mała scena
czas trwania: 120 min bez przerwy
JULIA HOLEWIŃSKA
Granice
REŻYSERIA
Bartek Frąckowiak
CHOREOGRAFIA, DRAMATURGIA
Iza Szostak
SCENOGRAFIA, KOSTIUMY
Anna Maria Karczmarska
MUZYKA
Krzysztof Kaliski, Łukasz Maciej Szymborski
ŚWIATŁA
Michał Głaszczka
VIDEO
Hanna Maciąg
TEKST LISTU DZIADKA
Iza Szostak
INSPICJENTKA
Hanna Gruszczyńska
WYSTĘPUJĄ
Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Jan Sobolewski, Iza Szostak, Izabela Warykiewicz
FESTIWALE
Talking about Borders w Norymberdze (26.06.2016)
Koncepcja spektaklu oparta jest na “czteropoziomowym modelu kontroli dostępu", który stosuje unijna agencja Frontex w działaniach służących ochronie granic Unii Europejskiej.

Opublikowany w jednej z wydanych przez nią broszur poglądowy obrazek, którego celem było możliwie  proste przedstawienie składających się na ten model działań, procedur, podmiotów, stał się inspiracją do stworzenia swoistej teatralnej gry planszowej, w której postacie takie jak Ciało Dziecka, Granica, Lex Frontex, Uciekinierka czy Artysta, podejmują wyzwania i realizują strategie ściśle powiązane z ochroną, przekraczaniem czy upłynnianiem granic, polityką migracyjną, a przede wszystkim  - ekonomią. Materiały  dokumentalne, teksty etnograficzne i socjologiczne, atlasy uchodźcze, rozmaite dyskursy związane z migracją, mobilnością, uchodźcami, terytorium, suwerennością, kontrolą i nadzorem oraz granicami, a także obrazy i fotografie stają się punktem wyjścia dla teatralnych i performatywnych gier, dzięki którym w nieoczywisty sposób problematyzowany jest najważniejszy obecnie temat debaty publicznej.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand