Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Piękny jest świat - koncert noworoczny z cyklu Akademia w Pałacu

Gdzie?
Piękny jest świat - koncert noworoczny z cyklu Akademia w Pałacu
Kamila Kułakowska (sopran) - absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie fortepianu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2004, dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatką wielu konkursów. Debiutowała partią Papageny w Berlinie w roku 2004. Śpiewała w wielu prestiżowych salach koncertowych. Można ją było usłyszeć m. in.: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w Operze Narodowej w Kluż (Rumunia), w Filharmonii Narodowej w Sofii (Bułgaria), w Mozarteum w Salzburgu (Austria) i w wielu innych miejscach. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z Filharmonią Opolską, Filharmonią Pomorską i Filharmonią Szczecińską. Od kilku lat zajmuje się pedagogiką wokalną. Prowadzi klasy śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Pile oraz w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Anita Urban - Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. M. Krzyńskiej, 2005). Debiutowała w przedstawieniach studenckich na scenie Opery Nova w repertuarze operowym (partia Cześnikowej w operze Straszny dwór S. Moniuszki) i operetkowym  Hanna Glavary w operetce Wesoła Wdówka). Doskonaliła umiejętności wokalne, biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez cenionych artystów i pedagogów. Obecnie można ją usłyszeć jako: Księcia Orlovskiego (Zemsta nietoperza), Opinię Publiczną (Orfeusz w piekle), Carlotte (Phantom), Mary Smith (Mayday).

Wiola Łukaszewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej. Ukończyła również studia podyplomowe w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Maji Nosowskiej w Akademii Muzycznej w Warszawie. Laureatka nagród dla wyróżniających się pianistów na konkursach m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach oraz Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Karola Kurpińskiego Obecnie pracuje jako korepetytor chóru Opery Narodowej w Warszawie oraz jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Adam Zdunikowski - jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu doc. Romana Węgrzyna. Debiutował w roku 1990 w Warszawskim Teatrze Wielkim, wykonując partię Clema w operze Mały Kominiarczyk B. Brittena. Miał zaszczyt śpiewać pod batutami takich znakomitości jak, m.in.: Lorin Maazel, Noam Sheriff, Jiri Belohlavek, Jonas Kovacs, Kurt Masur, Nello Santi, Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Zygmunt Latoszewski, Jan Krenz, Jerzy Satanowski, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych K. Pendereckiego pod batutą kompozytora.

Adam Zdunikowski jest laureatem pierwszej edycji nagrody Ministra Kultury i Sztuki Ad Astra, a w 2012 otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis i Odznakę Honoris Gratia zasłużonego dla miasta Krakowa. W br. artysta został wybrany wraz z Dariuszem Stachurą i Pawłem Skałubą Osobowością Roku 2015 w dziedzinie muzyki.

Wstęp 10 PLN

Wystąpią: Kamila Kułakowska sopran, Anita Urban sopran, Adam Zdunikowski tenor, Viola Łukaszewska fortepian.

W programie głównie piosenki z popularnych operetek, m.in.: F. Lehar "Cygańska miłość", F. Lehar "Piękny jest świat", J. Strauss "Zemsta nietoperza", E. Kalman "Księżniczka Czardasza", J. Strauss - "Baron Cygański", F. Lehar - duet "Usta milczą" z operetki "Wesoła wdówka" i in.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand