Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Voices of The Cosmos (PL)

Voices of The Cosmos (PL)

"Muzyka sfer" była wizjonerskim konceptem pitagorejczyków, którzy uważali, że ciała niebieskie poruszając się w przestrzeni wydają harmonijne dźwięki, zwykle niedostępne dla ludzkiego ucha. W praktyce brzmi to nieco inaczej, ale jest… muzyka kosmosu istnieje! Zapraszamy do jej wysłuchania w ramach prologu do 10 edycji festiwalu Fonomo, który odbędzie się 9 października w Pałacu w Lubostroniu.
Voices of the Cosmos to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (znanego m.in. z grup Hati, Alameda 5, solo występującego jako X-Navi:Et) i Wojciecha Ziębę (Electric Uranus) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem. Twórcy korzystają z dźwięków odbieranych przez radioteleskopy i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych, przetwarzając je za pomocą instrumentów elektronicznych, a także obiektów akustycznych.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand