Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy

Gdzie?
Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy

W sobotę odbędą się dwa spacery tematyczne, które są zaproszeniem do poznawania Bydgoszczy z nieoczywistej strony. O godz. 12:00 ze Zbiorów Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej uczestnicy wyruszą śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy, by oprócz zwiedzania wystawy odkryć gdzie niegdyś przebiegały granice miasta, w którym miejscu znajdował się tętniący życiem rynek, a także gdzie wznosił się bydgoski zamek. Spacer poprowadzi Józef Łoś – archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy (wstęp do muzeum – bilet specjalny 1 zł w ramach Weekendu seniora z kulturą)


O godz. 15:00 przy gmachu głównym MOB, ul. Gdańska 4, spotkają się chętni spacerowicze, którzy wyruszą, by poznać ślady działalności zakonów w Bydgoszczy. Zagościmy w najbardziej charakterystycznych miejscach związanych z życiem zakonnym dawnej Bydgoszczy. Dowiemy się też, dlaczego bernardyni próbowali wykraść ciało bydgoskiego burmistrza i który bydgoszczanin
w habicie wywarł największy wpływ na nasz język? Na te pytania odpowie Kamil Ściesiński z Działu Historii MOB (wstęp do muzeum – spacery: 8 zł)


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand