Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

WSZYSTKO GRA. Sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi.

WSZYSTKO GRA. Sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi.
Sensoryczne spotkania z najmłodszymi (i nieco starszymi) dziećmi i najlepszymi książkami dla dzieci. Każde z nich to PRZYGODA ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka. Tym razem DŹWIĘKI w książkach i życiu. Spotkania adresowane są do Rodziców (jak najbardziej dorosłych) i dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat (tworzą się piękne interakcje między dziećmi w różnym wieku). Formuła obejmuje warsztaty, na których Wasze dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch...

Dla tych, którzy nie znają tej autorskiej formuły, informacja, że zajęcia, według własnego pomysłu, prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, przede wszystkim filolożka polska, kolejno pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Dwukrotnie (w latach 2019 i 2020) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa. Prowadząca jest zaszczepiona przeciw Covid 19, jednak na zajęciach stosowane będą obowiązujące przepisy sanitarne. M.in. z tym wiąże się konieczność stałych grup i wejściówek. Zapisujcie się zatem, bo zajęcia odbędą się tylko, jeśli zbierzemy odpowiednią grupę i CZEKAJCIE NA INFORMACJĘ ZWROTNĄ. PISZCIE: tuczytam@op.pl, w temacie wiadomości wpisujcie "czytam, czwartek"

Warto też w zgłoszeniu zawrzeć wiek dziecka (dzieci) i swój numer telefonu. MIEJCIE, CHOĆBY DLA DZIECI, UBRANIA NA ZMIANĘ. Wykorzystana ilustracja pochodzi z "Księgi dźwięków"


tekst i ilustracje: Soledad Bravi, Wydawnictwo Dwie Siostry.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand