Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Uroczystość oddania do użytku ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących

Gdzie?
Uroczystość oddania do użytku ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących

Ścieżka dydaktyczna dla osób niewidomych i niedowidzących powstała w Myślęcinku w 1999 roku.  Zasadzono ponad 100 roślin w gruncie i ponad 50 w donicach. Na 300-metrowej poręczy zamontowano metalowe tabliczki wykorzystujące alfabet Braille’a. W tym roku przyszedł czas, by wprowadzić nowe tablice zarówno dla osób niewidomych, jak i widzących, a także wprowadzono nowe gatunki. Łącznie znajduje się tam teraz 170 taksonów. 105 z nich rośnie bezpośrednio w ziemi, a pozostałe - zielne, karłowe i sezonowe,  ustawione są na stołach. Dobór oparto na szczególnych kryteriach, pośród których najważniejsze to: wysoka odporność na dotyk z wykluczeniem roślin parzących, niebezpiecznie kłujących, silnie trujących, wyróżnianie się pokrojem, kształtem i powierzchnią liści, owoców, charakterystycznym zapachem. Odwiedzający będą mogli poznać takie gatunki jak m.in. kasztanowiec zwyczajny, tulipanowiec amerykański, kokornak wielkolistny, cytryniec chiński. Część z ekspozycji ustawiana będzie sezonowo, m.in. palma kokosowa, cyprys wiecznie zielony czy cytrusy. Wzbogaceniem są też pojemniki z nasionami, szyszkami, owocami, korą i gałązkami. Trasa prowadzona jest łukami na płaskim, trawiastym terenie. Ścieżkę można zwiedzać bezpłatnie wyłącznie po zarezerwowaniu terminu z dwudniowym wyprzedzeniem.


Tablice zamontowane na ścieżce zostały wyprodukowane dzięki wielkiemu sercu pracowników firmy PORR, którzy zasponsorowali je po kradzieży poprzednich wiosną tego roku.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand