Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Miłość-Miasto-Marzenia

Miłość-Miasto-Marzenia

Informacje od Organizatora:
Opowieść druga: Kultura w mieście.
Tam, gdzie nigdy nie szukałeś.
Jak kultura w Bydgoszczy, to Opera, Filharmonia, może teatr lub BWA? Ale tak wśród stalowych szyn? Opuszczone zadaszone, kolejowe perony rozładunkowe? A jednak. Koncerty, wystawy, performance i studio filmowe. Kultura w miejscach, gdzie trudno byłoby się jej spodziewać. Nieformalny dom kultury przy Rycerskiej 20, to przestrzeń, która powstała z inicjatywy i na terenie Moderatora, a potem formowała się i tworzyła samodzielnie oraz niebanalnie. Dzięki artystom z Bydgoszczy i całego świata. Kiedy w 2017 ogłosiliśmy, że Rycerska (o)żyje! to nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że aż tak.
Kilkadziesiąt wydarzeń, które znalazły w tej postindustrialnej przestrzeni pełną miłości atmosferę do tworzenia, zostaną nie tylko w naszej pamięci. Zmaterializowały się tak, jak nasze marzenia.
Na dwa dni otwieramy opustoszały budynek przy ulicy Rycerskiej 22, w którego przestronnych pomieszczeniach zagoszczą projekcje, ekspozycje, wystawy i inne atrakcje. Przybliżymy działania artystyczne, które odbywały się w ostatnich latach w miejskich przestrzeniach, należących do Grupy Moderator.
PROGRAM WYDARZENIA
sobota, 26 czerwca 2021, godz. 17.00-20.00
niedziela, 27 czerwca 2021, godz. 11.00-.14.00
Scenografia Budynku - Elementy scenografii filmowej Grupy Czarny Karzeł
Sztuka Recyklingu w wykonaniu dzieci i młodzieży z Koła Artystycznego Fantasmagorie pod kierunkiem Marleny Zabłockiej – instruktora plastyki i ceramiki, związanej z Galerią Stan Użytku.
Stan Użytku w retrospektywie przekrojowa wystawa działalności galerii STAN UŻYTKU - Tymczasowa Galeria Sztuki Nieużytku w latach 2017-2019, działającej w lokalu użytkowym przy ul. Śniadeckich 4. Inicjatywa była kontynuacją działań rozpoczętych w 2016 r. w ramach projektu OSWOIĆ MIEJSKIE NIEUŻYTKI / BIENNALE NIEUŻYTKÓW autorstwa Martyny Ciszewskiej-Klejnowskiej. Działania galerii skupiały się wokół potrzeb i problemów związanych z opuszczonymi przestrzeniami ”pustostanami” i podejmowały tematykę rewitalizacji społecznej. Organizowane wydarzenia nawiązywały do historii rzemiosła bydgoskiego, architektury, historii i sztuki.
Widok z okna czyli fotograficzny paradokument inspirowany życiem ulicy J.J. Śniadeckich stworzony przez młodych artystów-uczniów bydgoskiego Plastyka. Wystawa jest wnikliwą obserwacją i dokumentacją fotograficzną jednej z bydgoskich ulic, przy której mieściła się niegdyś galeria Stan Użytku.
Cullah „Be Nine to Thrive” – pokaz teledysku, którego plan filmowy stanowiła nieistniejąca hala Dworca Towarowego. Zdjęcia i reżyseria: Mariusz Marecki. Choreografia, kostiumy i wykonanie: studenci kierunku Taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Projekcja innych produkcji muzycznych i filmowych, powstałych w nieistniejącej hali przy ulicy Rycerskiej.
Tylko w sobotę: U ONE,  KROSHI i NATASZA – DJ sets, związani z galerią Stan Użytku, oprawa muzyczna, nawiązująca do industrialnego charakteru i historii obiektu na Rycerskiej 22
ORGANIZATOR
Kino Pomorzanin
PARTNER GŁÓWNY
Grupa Moderator
PARTNERZY WYDARZEŃ
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bydgoszczy | Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Bydgoski Plastyk Fundacja Kulturotwórcza Grupa w Działaniu | Fundacja Czarny Karzeł | Galeria Stan Użytku


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand