Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie - O owadach pożytecznych

Spotkanie - O owadach pożytecznych

Spotkanie „O owadach pożytecznych” rozpocznie się o godzinie 10 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Jeździeckiej. Najpierw uczestników czeka spotkanie z pszczelarzem Mateuszem Andryszakiem,  który to w Myślęcinku prowadzi pasiekę. Podczas prelekcji wszyscy będą mogli poznać świat pszczół i innych stworzeń zapylających rośliny niezbędne do życia ludzi i zwierząt i przekonają się, które kwiaty są najbardziej przyjazne dzikim zapylaczom. Następnie swoją wiedzą będzie można pochwalić się podczas gry terenowej w Ogrodzie Zoologicznym około godziny 12. Zabawa połączy się z misją-jednym z zadań będzie posadzenie czekającej w zoo rośliny, z obecności której ucieszą się mające w Myślęcinku dom pszczoły i ich skrzydlaci kuzyni.
Na sam koniec wszyscy zostaną obdarowani nasionami roślin przyjaznych zapylaczom i dzięki temu każdy w domu, na balkonie czy działce będzie mógł pomagać owadom pożytecznym.
Spotkanie jest bezpłatne, jednak należy się na nie zapisać. Grupa liczyć będzie maksymalnie 40 osób. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerem tel. 885550395.
To czwarta już edycja myślęcińskich spotkań promujących działania na rzecz owadów pożytecznych. Jest to element kampanii dydaktycznej „O bioróżnorodności słów kilka”, którą prowadzą ośrodki Leśnego Parku, a która łączy poznawanie świata flory i fauny z motywacją do działania na rzecz jego ochrony.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand