Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej Melpomena

Gdzie?
Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej Melpomena

25 listopada godzina 17:00 Teatr Polski Bydgoszcz Scena Kameralna
Gala finałową V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej MELPOMENA "To jest to, czyli piosenki z teatru w interpretacji młodego pokolenia".
Piosenka aktorska narodziła się w Polsce przed II wojną światową. Jest to szczególny sposób prezentacji scenicznej, gdzie liczy się nie tylko umiejętność śpiewu, ale także wykorzystanie środków scenicznych podczas interpretacji. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej MELPOMENA od 5 lat zaprasza młodych wykonawców nie tylko do zaprezentowania się przed jury, ale także do uczestnictwa w warsztatach, a co za tym idzie, do udziału we wspólnie przygotowanym Koncercie finałowym.
W programie tegorocznego koncertu:
- Koncert finalistów i laureatów V edycji konkursu
- Recital Kamili Lewickiej
Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod numerem telefonu 796-810-715, pod adresem e-mail: konkurspiosenkiaktorskiej@gmail.com, a także do nabyć osobiście:
- 24 listopada APK przy WSG w godzinach 12.00 -15.00
- w dniu koncertu w Teatrze Polskim od godziny 11.00
Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej Melpomena obchodzi w ty roku mały jubileusz pięciolecia. Dotychczas gościliśmy około 100 uczestników, z których wyłoniono 50 finalistów, rok rocznie przesłuchiwanych i ocenianych przez wykwalifikowane jury, w którego skład wchodzili m.in. Tadeusz Seibert, Małgorzata Żurańska - Wilkowska, Adela Konop, Łukasz Piasecki, Łukasz Ignasiński - osoby znane nie tylko ze sceny muzycznej, ale także teatralnej.
W V edycji zaszczyt zasiadania w jury przyjęli:
Łukasz Piasecki - Urodził się i wychował w Grudziądzu. Ze sceną związany od kilkunastu lat. Zaczynał jak nastolatek w grudziądzkim chórze Alla Camera, z którym wystąpił u boku takich gwiazd jak: Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz, Jacek Wójcicki, Irena Santor, Golec uOrkiestra, Janusz Szrom. Od ponad 2 lat występuje solowo, głównie w repertuarze swingowym, śpiewając utwory, m.in. Franka Sinatry, Deana Martina i Nat King Cole’a. Dotychczas zagrał kilkadziesiąt koncertów, m.in. w bydgoskim klubie ElJazz podczas Balu Jazzowego oraz w toruńskich Jordankach, gdzie wystąpił w repertuarze Elvisa Presleya z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich oraz ElJazz BigBand. Wysoka kultura sceniczna oraz niepowtarzalna barwa głosu została dostrzeżona przez Marcina Kydryńskiego.
Kamila Lewicka - zwyciężczyni IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej Melpomena, jest absolwentką szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie śpiewu solowego w Słupsku oraz absolwentką studiów magisterskich na kierunku Edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej w Słupsku. Obecnie studiuje na piątym roku bydgoskiej Akademii Muzycznej na specjalności Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.  Jest laureatką wielu krajowych konkursów piosenki aktorskiej. Brała udział w różnych projektach wokalnych i aktorskich, m.in. Ceremonia powitania papieża podczas krakowskich ŚDM wraz z Teatrem Piosenki. Występowała jako aktorka w musicalu „The Sound od Music” w słupskim Nowym Teatrze.
Kinga Janowska - Menadżerka kultury, specjalizująca się w organizacji i produkcji wydarzeń promujących jazz, muzykę współczesną i literacką.  W latach 2006-2009 pracowała jako menadżerka programowa klubu jazzowego Blue Note w Poznaniu. Od 2009 roku pracuje jako agentka utytułowanych, polskich artystów, obecnie Doroty Miśkiewicz i Piotra Orzechowskiego. Producentka koncertów „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci“ dla TVP Kultura (2013), projektu PIANO.PL (2016), koncertu finałowego Festiwalu Solidarity of Arts w Gdańsku, koordynatorka Festiwali Muzyki Współczesnej „KWADROFONIK“ oraz "KWARTESENCJA".


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand