Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

O żabach w zoo botaniku

Gdzie?
O żabach w zoo  botaniku

W najbliższą niedzielę 10 czerwca żaby i ich świat poznawać będziemy aż w dwóch miejscach Myślęcinka: w zoo i Ogrodzie Botanicznym.
Przed nami spotkanie wyjątkowe, bo siły w pokazywaniu świata żab połączyły zoo i ogród botaniczny. W godzinach 10.30-17 można nie tylko poznawać krajowe gatunki zielonych płazów, ale także w terenie zobaczyć ich środowisko życia. Najpierw warto zajrzeć do zoo, gdzie w strefie płazio-gadziej w dziale ptaki czekać będą układanki, wykreślanki, kolorowanki oraz gra terenowa pn. „Żaby i ich świat”. Tradycyjnie już przygotowano kartę pracy (prosimy o zabranie długopisów). Zwiedzając ogród należy szukać podpowiedzi rozwieszonych przy alejkach. Każdy, kto prawidłowo rozwiąże zadanie, otrzyma zakładkę lub naklejkę.
W Ogrodzie Botanicznym natomiast punkt ulokowany będzie przy pierwszej bramie wejściowej przy ulicy Konnej. Przygotowano zabawę memory, krzyżówki, quizy oraz grę terenową pn. „Żaby i ich świat 2”. Ze specjalną kartą pracy zwiedzimy Ogród Botaniczny i zgodnie ze wskazówkami na mapie poszukujemy odpowiedzi. Tutaj też za prawidłowo wykonane zadanie można zgarnąć zakładkę lub naklejkę. Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika. Karty będą wydawane od 10.30 do 16, a odbiór nagród tylko do godziny 17. Ponadto, po 10 pierwszych osób biorących udział w obu grach terenowych, które zjawią się w jednych z punktów startowych, otrzyma po jednej bezpłatnej wejściówce do zoo. Chęć udziału w obu grach należy zgłosić w punktach startowych, aby otrzymać specjalne kartki z pieczątkami.
„Żaby i ich świat” – to spotkania w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku pn. „Co w przyrodzie trajkocze”. Celem akcji jest przybliżanie życia płazów i gadów.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand