Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego - edycja 13

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego - edycja 13

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego, edycja 13.
Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!
Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.
To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie liczne atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.
Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe odlewane medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe profesjonalne numery startowe elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 10. dystansach!
Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi.
Rekordy trasy to 3:16:32 kobieta i 2:42:00 mężczyzna.
Obecnie przygotowujemy 13 edycję zawodów, które odbędą się 16 czerwca 2018.
Podobnie jak w zeszłym roku proponujemy uczestnikom aż 10 dystansów, już od 4,2km dla mniej zaawansowanych a skończywszy na królewskim dystansie dla wymagających czyli 42,195 km! Wszyscy uczestnicy niezależnie od pokonanego dystansu otrzymują identyczny pakiet startowy i medal!
Zapisy trwają do 28.05 br. a kod rabatowy, z którego można skorzystać podczas opłacania wpisowego to: wpogonizaduchem2018.
W tym roku przed zawodami zagra zespół MISTAH LEGO. W ich utworach słychać inspiracje z wielu przenikających się źródeł – od dźwięków reprezentowanych przez jamajskich i angielskich artystów sceny reggae/dub, po fascynację elektroniką i hip-hopem lat 80-tych. Na tym połączeniu bazuje unikalny styl Mistah Lego.
Witryna organizatora: http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 
Regulamin – http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=931
Opłata 90zł, kod promocyjny uprawniający do opłaty w wys. 80zł: wpogonizaduchem2018


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand