Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Indiańskim szlakiem nad Kolumbią

Gdzie?
Indiańskim szlakiem nad Kolumbią

Informacje od Organizatora:
W ramach programu logo zapraszamy na kolejne jesienne spotkanie  poświęcone kulturze Indian Ameryki Północnej pt. „Indiańskim szlakiem nad Kolumbią …”. Tym razem skupimy się na plemionach, które zamieszkiwały dolinę rzeki Kolumbii, które Meriwether Lewis i William Clark napotkali podczas historycznej wyprawy nad Pacyfik w 1803 roku. Spotkanie poprowadzi Adam Piekarski.
Adam Piekarski – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian, członek Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnologicznego i Muzeum Indian Amerykańskich w Waszyngtonie.  Od lat  zajmuje się promocją  w Polsce kultury tubylczych ludów Ameryki Północnej. W 2014 roku wyruszył w podróż śladami historycznej wyprawy Lewis i Clarka pokonując w sumie 23 tys. km. Trasa biegła od wybrzeża wschodniego poprzez St. Louis, skąd wyruszyła właściwa wyprawa, wzdłuż rzek Missouri, Snake i Columbia, aż nad Pacyfik. We wrześniu w Krakowie w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego miało miejsce otwarcie wystawy  „Adam Piekarski – Droga ku nieznanemu… Śladami historycznej wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”.
wstęp wolny


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand