Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

DKF Niespodzianka: Milczenie, reż. Martin Scorsese

Gdzie?
DKF Niespodzianka: Milczenie, reż. Martin Scorsese

Milczenie (Silence), reż. Martin Scorsese, USA 2016, 161 min.
Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film wielkiego mistrza kina. Przez trzydzieści lat Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę. „Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.


Cena karnetu: 24 zł;
Cena biletu normalnego: 8 zŁ
Cena karnetu ulgowego (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł
Cena biletu ulgowego (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł
Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 379. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand