Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Festival of new dramaturgies 2016

Festival of new dramaturgies 2016
WSTĘP WOLNY

kraj
Polska
Papa Zura

Od połowy lat 90. aktywny jako DJ i promotor muzyczny. Jego sety to zwykle surowa i niebanalna selekcja archiwalnych nagrań z winyli w porządnym old school’owym miksie. Z torbami winylowych singli 7″ zwiedził kluby, festiwale i stacje radiowe w Polsce i wielu innych krajach.  Od Londynu przez Moskwę, do Tokio, miksując zarówno w małych pubach jak i na wielkich imprezach jak Festiwal Open’er czy Męskie Granie. Ma na koncie kilka własnych produkcji, w tym winylowe single wydane przez label Funky Mamas & Papas. Należy do kolektywu Soul Service, z którym od 2005 roku promuje muzykę funk/soul/jazz, psychodelię lat 60′, tropikalne rytmy a także płyty winylowe jako nośnik. Soul Service są autorami znanej serii płytowej Polish Funk i kilku innych albumów przedstawiających polską muzykę lat 60/70. Przez kilka lat prowadzili cotygodniową audycję "Soul Service" w nieistniejącym już Radiu ROXY.

Ojciec Karol

Współzałożyciel kolektywu Break Da Funk wspierającego muzykę połamanych dźwięków,
z inicjatywy którego można było zobaczyć w Polsce takich artystów jak Ugly Duckling, DJ Kentaro, Speech Defect, Krafty Kuts, Scratch Perverts, DK, zespół 6ix Toys, Nostalgia 77, DJ Format, Boca 45, A.Skillz, DJ Hype & Jim Dunloop, Natural Self czy Rob Life.

Wydał mikstape Akumulatura ukazujący wpływ funku na współczesna muzykę taneczną,
a także mix Sepukultura z gościnnym udziałem znakomitych muzyków: mC glenSKii - wokal, Kuba Galiński - syntezator i organy, Suhi vel Sushkin - trąbka i wokal, dj Zaju - scratch. Miks został wyemitowany na falach prowadzonej przez wytwórnie Ninja Tune audycji Solid Steel.

W styczniu 2010 nakładem FM&P ukazał się 7-calowy winyl Break Da Funk Tajniak
z Ojcem Karolem jako współautorem jednego z dwóch zamieszczonych na płycie numerów.

W 2013 wstąpił w szeregi Soul Service, gdzie wspólnie z Kapitanem Sparky, Miściakiem, Burnem Reynoldsem i Papa Zurą przy pomocy gramofonów i zakurzonych nagrań dzielnie niosą funkową energię wszędzie tam gdzie jej potrzeba.

Prowadził audycje w Jazz Radiu, gdzie można było usłyszeć fuzje funkowej muzyki miksowanej na żywo w studiu z dźwiękami płynącymi z instrumentów przyniesionych przez zapraszanych do audycji gości. Prowadził również audycje w Radiu Kampus oraz Radiu Roxy.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand