Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

SZTUKA #CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat.

SZTUKA #CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat.

 PUK, PUK. SZTUKA PUKA do najmłodszych.
Zapraszamy na sensoryczne spotkanie z najmłodszymi (i nieco starszymi) dziećmi i najlepszymi książkami dla dzieci. Każde z nich to PRZYGODA ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka.
Tym razem KSIĄŻKI O SZTUCE, PROSTE I PIĘKNE. Te książki o sztuce poznamy w wyjątkowym miejscu, jakim jest MUZEUM. Tutaj sztuka czeka na każdym kroku. Będzie tam można też wejść do muzealnej biblioteki i czytelni, w której książek o sztuce nie brakuje.


Sensoryczne spotkania z najmłodszymi (i nieco starszymi) dziećmi i najlepszymi książkami dla dzieci. Każde z nich to PRZYGODA ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka.
To spotkania dla Rodziców (jak najbardziej dorosłych) i dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat (piękne są interakcje między dziećmi w różnym wieku).
Spotkanie otwiera cykl pn. "CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat", realizowany przez Fundację 12 Kamienica przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury). Dzięki temu ZAJĘCIA SĄ NIEODPŁATNE, jednak obowiązują zapisy (o czym poniżej).


NA TO SPOTKANIE MOŻECIE ZAPISYWAĆ SIĘ OD 31 SIERPNIA, OD GODZ. 20.00 (wcześniejsze zapisy nie będą uwzględniane)


Formuła obejmuje warsztaty, na których Wasze dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch... Dla tych, którzy nie znają tej autorskiej formuły, informacja, że zajęcia, według własnego pomysłu, prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, filolożka polska, pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Dwukrotnie (w latach 2019 i 2020) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.
Zaglądajcie pod   #CzyTamŚwiat   #CzytanieiDziałanie.Prowadząca jest zaszczepiona przeciw Covid 19, jednak na zajęciach stosowane będą obowiązujące przepisy sanitarne.
M.in. z tym wiąże się konieczność stałych grup i wejściówek.


Zapisujcie się zatem i CZEKAJCIE NA INFORMACJĘ ZWROTNĄ.
PISZCIE: tuczytam@op.pl, w temacie wiadomości wpisujcie "czytam, projekt, Dzień dobry"
Warto też w zgłoszeniu zawrzeć wiek dziecka (dzieci) i swój numer telefonu.
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. MIEJCIE, CHOĆBY DLA DZIECI, UBRANIA NA ZMIANĘ.


____________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand