Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Djembe w Młynach. Wydanie wakacyjne

Gdzie?
Djembe w Młynach. Wydanie wakacyjne

Informacje od Organizatora:
Nie trzeba być uzdolnionym muzycznie. Wystarczą ciekawość i otwartość. Poczujesz siłę bębniarskiego kręgu, uśmiejesz się do łez, nauczysz się klaskać i chodzić do rytmu oraz wokalizować dźwięki bębnów. Dowiesz się, ile pulsów schowało się w bicie i jakie dźwięki mieszkają w djembe. Sam przekonasz się, że bębnienie jest „zaraźliwe”. Zapewniamy bębny, ale można przyjść z własnym instrumentem. Warsztaty poprowadzi Piotr Schutta – pedagog specjalny, pasjonat bębnów zachodnioafrykańskich, instruktor gry na djembe i dun-dunach.
Drum circle (bębniarski krąg) to zjawisko robiące furorę na świecie jako najprostsza forma twórczego spotkania z muzyką i drugim człowiekiem, a także oryginalny pomysł na spędzanie wolnego czasu. W bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i różnej profesji. To przede wszystkim świetna zabawa, relaks, ale nie tylko. Djembe wykorzystuje się dziś jako ważne narzędzie w budowaniu zespołu, w terapii zajęciowej, psychoterapii itd.  Wspólne granie na bębnach w zaskakująco mocny sposób integruje, daje poczucie wartości poszczególnym członkom zespołu indywidualnie, ale też podnosi wartość grupy jako całości – Piotr Schutta.
Zajęcia są częścią oferty edukacyjnej Młynów. Rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową i motorykę małą i dużą oraz stymulują obie półkule mózgu poprzez angażowanie zmysłów słuchu i propriocepcji.
Dla kogo?
Poziom podstawowy, dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia.
Cena
bezpłatnie
Zapisy:
Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście, w punkcie informacyjnym Młynów (pn-nd 12.00-20.00)
Na warsztaty można zapisać się z tygodniowym wyprzedzeniem, w jednych zajęciach może uczestniczyć max. 20 osób.
Proszę podać: imię, nazwisko, wiek (w przypadku zapisywania dziecka) i telefon kontaktowy.
Warsztaty “Djembe w Młynach. Wydanie wakacyjne” są częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym  przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego  w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand