Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Warsztaty zielarskie w Ostromecku - spacer botaniczny + zajęcia praktyczne

Gdzie?
Warsztaty zielarskie w Ostromecku - spacer botaniczny + zajęcia praktyczne

Informacje od Organizatora:
Warsztaty zielarskie w Ostromecku
Zapraszamy do udziału w warsztatach zielarskich, które tym razem zaaranżujemy w przepięknych okolicznościach przyrody, w ogrodach pałacowych w Ostromecku.
Warsztaty składają się z dwóch części.
1. Spacer botaniczny z rozpoznawaniem roślin zielnych, elementy pałacowego zielnika – park pałacowy i ogrody zaprojektowane przez słynnego architekta krajobrazu Petera Josepha Lennégo.
2. Zajęcia praktyczne w pałacowej kuchni – stara kuchnia pałacowa.
Podczas spaceru botanicznego skupimy się na surowcach zielnych pozyskiwanych z drzew. W samym parku pałacowym jest ich ponad 4,5 tys. Zajmiemy się tez florą podszytu, czyli warstw naziemnych. Z pięknych okoliczności natury przemieścimy się do pałacowej starej kuchni, gdzie wspólnie wykonamy kilka remediów ziołowych, herbatkę pałacową, będziemy degustować zielne przysmaki i na koniec przygotujemy aromatyczne mydełko. Wszystkie receptury otrzymacie na miejscu. Podczas zajęć praktycznych będziecie mieli szansę dopytać o szczegóły, źródła, inspiracje. Będziemy też degustować wiosenne pesto na plackach zieleniakach, popijać ziołowe napary i maceraty ze świeżych ziół.
Czas warsztatów: 4–5 godzin (po warsztatach można przedłużyć sobie pobyt w tym urokliwym architektonicznie i przyrodniczo miejscu. Polecamy skorzystanie z dań oferowanych w restauracji pałacowej).
Cena: 190 zł/os.
Liczba miejsc jest ograniczona (10 osób). O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Obecność potwierdzamy po wpłacie kwoty za uczestnictwo bądź wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł. Prosimy zabrać odpowiednie ubranie i wygodne obuwie. Warsztaty odbędą się przy minimalnej liczbie uczestników 10 osób.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Rymarz, pasjonatka zielarstwa, edukatorka, lansjerka Szlaku krajoznawczo-kulinarnego „Niech Cię Zakole”, twórczyni regionalnych produktów zielarskich.
Zapisy do 5 czerwca mailowo: makowelato@gmail.com, i telefonicznie: 721 295 152.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand