Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Literatura w Centrum: Stefan Pastuszewski

Gdzie?
Literatura w Centrum: Stefan Pastuszewski

Informacje od Organizatora:
Stefan Pastuszewski: Bydgoski pisarz i poeta, dziennikarz, wydawca, społecznik, sekretarz miesięcznika literackiego „Akant”, redaktor naczelny miesięcznika literacko-naukowego „Świat Inflant”. Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych.
Pracował jako dziennikarz w prasie bydgoskiej (m.in. „Ilustrowanym Kurierze Polskim” i „Wodniaku Bydgoskim”, w którym pełnił funkcję redaktora naczelnego). Był nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i nauczycielem w szkole średniej, wiceprezydentem Bydgoszczy (1994-1998).
Debiutował w 1970 roku opowiadaniem opublikowanym na łamach czasopisma „Światowid”. Jest autorem powieści i zbiorów opowiadań, m.in.: „Dziwne sprawy” (1980), „Szczególny zbieg okoliczności” (1994), „Nie-do-opowiadania” (1997), „Dwanaście miłosnych miesięcy” (2001), „Dwanaście pań i panów w lusterkach” (2003), „Coś się kończy, coś się zaczyna...” (2005), „Sebastian” (2010), antologii poetyckich, m.in.: „Pegaz bydgoski” (1994), „Wiersze drapieżne i prowokujące. Od Maryli Wolskiej do Jolanty Baziak” (1999) oraz ponad dwudziestu tomików poetyckich, m.in. „Róża i miecz” (1991), „Wiersze wybrane 1971-1998” (1998), „Sonety i poematy” (1999), „Po przełomie” (2000), „Pamiątki inflanckie” (2003), „Traktaty” (2013).
Twórczość Stefana Pastuszewskiego tłumaczona była na język angielski, niemiecki, bułgarski, serbski, węgierski, czeski, i ukraiński.
Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Bartłomiej Siwiec, zapraszamy.
Wstęp wolny.


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand