Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Śniadanie na Trawie

Gdzie?
Śniadanie na Trawie

Informacje od Organizatora:
Kiedy? Sobota 11 Czerwca
Gdzie? Park Kazimierza Wielkiego przy Restauracji Weranda
Wstęp? Wolny
O której startujemy?
godz. 10:00 – Zaczynamy jogą przy Fontannie Potop ze Stanem Harmonii
godz. 10:00 – 17:00 - Otwieramy w Werandzie Pop-up Store warszawskiego butiku Moniki Palikot i Agnieszki Marszałek – Capricorn: Arthouse . Poznacie też marki Sense Dubai i Treasure Box
godz. 10:30 – Wraz z Herbalife Nutrition startujemy ze sprzedażą zestawów piknikowych
godz. 11:00 - 13:00 Podwórko Tajemnic i ciekawa historia dawnych bydgoskich destylatów
godz. 12:00 - Joga nidra czyli sztuka relaksu ze Stanem Harmonii
Śniadanie na Trawie - dobry pomysł na początek weekendu
Malownicze otoczenie jakim jest dla Restauracji Weranda park Kazimierza Wielkiego z monumentalną Fontanną Potop zainspirowało nas do stworzenia formuł .pikników, których nazwa nawiązuje do słynnego dzieła Édouarda Maneta „Śniadanie na Trawie”. To okazja, by zacząć dzień od relaksu, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Już pierwsze edycje okazały się sukcesem i zgromadziły tłumy bydgoszczan.
Jak zawsze zapraszamy do parku przy Restauracji Weranda z kocem i koszem piknikowym. Od godz. 10:30 chętni będą mieli okazję zakupić zestawy piknikowe przygotowane przez zespół Restauracji Weranda.
Nie zabraknie też słodkości, czy dobrej kawy.
Partnerem Śniadania na Trawie jest Herbalife Nutrition.
Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na wzbogacenie swojej diety, osiągnięcie idealnej masy ciała, czy też podniesienie poziomu sprawności fizycznej, produkty Herbalife sprostają Twoim wymaganiom. Podczas pikniku będzie okazja posmakować batonów od Herbalife i poznać inne produkty marki. Dowiecie się też jak dzięki nim zadbać o zdrowe odżywianie.
Joga – najpiękniejszy początek dnia
Już o godzinie 10:00 zaczniemy dzień jogą z Dorotą Priebe – Kubiak ze Stanu Harmonii, który w Bydgoszczy słynie m.in. z cyklu Joga na Trawie. Tym razem plenerowe spotkanie przy Fontannie Potop. Zabierzcie maty i wygodne ubrania. Nie musicie mieć doświadczenia – jedynie dobry nastrój i ochotę, by rozpocząć weekend robiąc coś dobrego dla swojego ciała i umysłu.
O godzinie 12:00 Zapraszamy na Jogę nidrę czyli jogę snu, którą poprowadzi dla nas Joanna Waligórska z Stanu Harmonii.
Joga nidra to głęboka forma relaksacji. Rozluźniamy ciało, uwalniamy umysł od stresu i udajemy się w podróż do samego siebie, otwieramy się na marzenia.
Capricorn:Arthouse - wyjątkowy butik tylko na jeden dzień w Bydgoszczy
Pop-up store, to idea tworzenia zaskakujących, unikatowych sklepów, które działają pojawiają się w nietypowych miejscach na krótki czas. 11 czerwca wnętrza restauracji Weranda zamienią sie w taki niecodzienny butik. Gościć będziemy Capricorn:Arthouse - który na jeden dzień przeniesie się z Warszawy do Bydgoszczy. Zajrzyjcie, by przekonać się, że moda to prawdziwa sztuka.
Capricorn to pierwszy w Polsce pop-art.-house. Jest to swoista kombinacja koncept store’u, pop up store’u oraz dom produkcyjnego. Z jednej strony to akcesoria tworzone przez artystów współpracujących z takimi markai jak Chloe, Balmain czy Chanel/Haute Couture, z drugiej strony to linia ubrań wykreowana przez Monikę Palikot pod nazwą Capricorn: secondo life, gdzie przez dekonstrukcję używanych ubrań nadaje im życie w nowej formie/żakiet kobiecy szyty z męskiego garnituru.
Capricorn to wreszcie miejsce mini wydarzeń artystycznych pokazujących nowe myslenie o modzie pod hasłem: FASHION IS ART. NOTHING IS IPOSSIBLE.
Treasure Box - biżuteria z różnych stron świata
Podczas Śniadania na Trawie gościć bedziemy też markę Treasure Box. To rodzinna firma zajmującą się wyszukiwaniem z różnych zakątków świata wyjątkowej biżuterii. Współpracuje z rzemieślnikami m.in z Włoch , Grecji i Izraela. Idea narodziła się z wielkiej pasji dla rzeczy pięknych i wyjątkowych, myśląc o kobiecie silnej, niezależnej oraz odważnej. - Nasza muza,to Coco Chanel, kobieta nadzwyczajna, która miała odwagę zmienić sposób ubierania się kobiet, szanując ich potrzeby - przekonują twórcy Treasure Box.
Sense Dubai – wejdź w świat opowieści tysiąca i jednej nocy
Sense Dubai to luksusowa butikowa perfumeria przy ul. Mokotowskiej 46 w Warszawie oraz linia 22 szlachetnych perfum o tej samej nazwie stworzonych z najlepszych składników przez mistrzów perfumiarstwa w Dubaju. Podczas śniadania na trawie nie zabraknie okazji, by poznać świat tych wyjątkowych perfum.
Podwórko Tajemnic i wyjątkowy wycinek bydgoskiej historii
„Zapomniane butelki…czyli dawne bydgoskie destylaty i probiernie z początku XX wieku”
Na początku XX wieku Bydgoszcz określana była polskim Manchesterem. Wiele branż należało do krajowej czołówki. Kroku innym dotrzymywały także bydgoskie destylarnie, których wtedy było około dwudziestu. Kres prosperity zaczął się wraz z monopolizacją tej sfery produkcji. Niestety wielu wyjątkowych producentów z Brombergu i Bydgoszczy odeszło w zapomnienie. W informacjach przebija się zauważalnie jedynie destylarnia Frankego, a jednak jest to historia niezwykle bogata. To także branża, która przyniosła nie tylko mikstury ze sfermentowanych zbóż i owoców, ale stanowi spory wycinek bydgoskiego designu. Wiele ówczesnych etykiet miało swój wyjątkowy styl i elegancje, a wśród twórców można było znaleźć min. takich artystów ja Berthold Jaekel. W najbliższą sobotę 11 -go czerwca w ramach wydarzenia „Śniadanie na trawie” będzie można poznać ten trochę tajemniczy wycinek bydgoskiej historii. W godz. 11- 13 na mini wystawie pokażemy butelki i etykiety znajdujące się w kolekcji „Podwórka Tajemnic”. O godz. 11.00 i 12.00 będzie można usłyszeć krótka historię tej bydgoskiej branży” . Zapraszamy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand