Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD Antonio Sanchez Band Chiara Pancaldi & Darryl Hall

Gdzie?
ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD  Antonio Sanchez Band  Chiara Pancaldi & Darryl Hall

Antonio Sanchez Band  • Antonio Sanchez – Drums and voice

  • Thana Alexa – Vocals (dry and w/ fx)

  • Big Yuki – Keyboards (likely multiple keyboards)

  • Lex Sadler – Electric Bass 


Zespół , po raz pierwszy w Europie, prezentować będzie jeden z ostatnich projektów meksykańskiego perkusisty Antonio Sancheza


Perkusista znany jest przede wszystkim z występów u boku wirtuoza i wizjonera gitarowego Pata Metheny’ego. Albumy nagrywane z gitarzystą zdobywały uznanie fanów i krytyków muzycznych, chociażby w postaci nagród Grammy. W 2006 roku nagrał swój pierwszy solowy album, jednak nie chciał, żeby był odbierany jako album perkusyjny. Paradoksalnie, jedną z najbardziej spektakularnych sesji muzyka jest typowo perkusyjna ścieżka nagrana do  oscarowego filmu  Birdman  z Michaelem Keatonem w roli głównej. Sanchez został za nią nominowany do nagród Złoty Glob i BAFTA.   


Jego ostatnim studyjnym albumem jest wydany w 2019 roku „Lines in the Sand”. Kontynuuje cały czas współpracę z Patem Methenym. Ich ostatnia wspólna płyta to album gitarzysty z 2020 - „From This Place”.


 


Chiara Pancaldi & Darryl HallWłoska piosenkarka jazzowa i autorka tekstów Chiara Pancaldi  „nigdy nie przestaje ekscytować lub imponować” ( Jazztime).


Urodzona i wychowana w Bolonii, małym miasteczku na północy Włoch, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 10 lat, a śpiew od najmłodszych lat. Wkrótce zainteresowała się jazzem.


Chiara ukończyła studia magisterskie z antropologii na Uniwersytecie Bolońskim w 2008 r. z pracą o indyjskiej muzyce klasycznej, a następnie w 2012 r. ukończyła Konserwatorium Bolońskie z tytułem magistra muzyki jazzowej.


Występowała na żywo w klubach i festiwalach we Włoszech, Francji, Niemczech, Austrii, Anglii, Bułgarii, Japonii:  Bansko Jazz Festival, Italian Cultural Institute w Tokio, Audi Forum Jazz, Cala Gone Jazz Festival, Garda Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Museo Internazionale della Musica, Umbria Jazz  ,  London Jazz Festival  ,  CrossRoads Jazz Festival  ,  Sunset Sunside Jazz Club, Jazzkeller Jazz Club, Porgy and Bess, Unterfahrt Jazz Club, Teatro Giordano, Teatro Morlacchi, Ancona Jazz Festival, Bologna Jazz Festival, Centrum Kultury Muze , Torrione Jazz Club, Alexander Plaz Jazz Club, Cantina Bentivoglio Jazz Club, Paradiso Jazz Festival, Blue Note Milano  i wiele innych.


Współpracowała i koncertowała z wieloma znakomitymi europejskimi i amerykańskimi muzykami jazzowymi, takimi jak Cyrus Chestnut, John Webber, Joe Farnsworth, Darryl Hall, Kirk Lightsey, Don Menza, Vincent Bourgeyx, Olvier Hutman, Jeremy Pelt, Laurent Maur, Fabrizio Bosso, Roberto Tarenzi , Piero Odorici, Nico Gori, Bernd Reiter, Helmut Kagerer, Marc Abrams, żeby wymienić tylko kilku.


Jej drugi album I WALK A LITTLE FASTER, z Cyrusem Chestnutem na fortepianie, Johnem Webberem na basie i Joe Farnsworthem na perkusji, został nagrodzony jako Najlepszy Album Wokalny Jazz 2015 przez  Jazz Critique Magazine  .


Jej ostatni album WHAT IS THE THE TO SAY (Challenge Records International) zawiera legendarnego Kirka Lightseya na fortepianie i Darryla Halla na basie. Dwóch specjalnych gości urozmaica sesję, obaj na dwóch balladach: Jeremy Pelt, który zagrał na  What is there to say  , utworze, który daje tytuł na płycie, oraz Laurent Maur, który zagrał na  A timeless place (The pawie)  .


W swoim nowym projekcie SONGS DON'T GROW OLD ALONE poszukuje nowego brzmienia, które czerpie z wpływów współczesnego jazzu i muzyki brazylijskiej. Repertuar zawiera oryginalne piosenki oraz kilka piosenek brazylijskich, popowych i folkowych przearanżowanych, eksplorowanych ze świeżością i silnym nastawieniem na grę i improwizację.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand