Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Taryfa Rulewskiego, reż. Józef Herold

Gdzie?
Taryfa Rulewskiego, reż. Józef Herold

Dokumentalny portret Jana Rulewskiego – przywódcy solidarnościowego, wielokrotnie więzionego i internowanego, posła i senatora III RP.
Po złoto, reż. Ksawery Szczepanik, Polska 2020, 61 min.
Przedpremierowy pokaz filmu o słynnym polskim lekkoatlecie Władysławie Kozakiewiczu. Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem Związku Radzieckiego. W finale zdobywa złoto i bije rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi pokazuje sowieckiej publiczności niesportowy, obraźliwy gest. „Wał” zostaje uznany za prowokację polityczną i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień odmienia się. Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by w porywający sposób opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand