Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

W grodzie nad Brdą - familijny festyn z okazji Dnia Dziecka

Gdzie?
W grodzie nad Brdą - familijny festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn oparty będzie na motywach związanych z województwem kujawsko-pomorskim. Dla uczestników przygotowaliśmy program artystyczny, dzięki któremu będą mogli poznać bliżej grody i zamki naszego województwa, obejrzeć spektakle przygotowane specjalnie na tę okazję, a nawet wziąć udział w jednym z nich! W ramach festynu nastąpi otwarcie wystawy ilustracji do książki „Poszukiwacze skarbu”, stworzonych przez artystkę plastyka Darię Wojnicką.
W programie:
- spektakl teatru lalek z serii Były sobie Włochatki pt. „Zamek nad Brdą”
- spektakl teatru lalek oparty na motywach legendy o księciu Popielu pt. „Opowieści spod Kruszwicy”
- wykonywanie własnych lalek teatralnych do legendy „Jak myszy zjadły Popiela”
- konkursy i zabawy
- spotkanie z Bydem i Gostem.
Wystawa „Poszukiwacze skarbu”
Wystawa ilustracji Darii Wojnickiej powstała w oparciu o książkę autorstwa Edith Nesbit pt. „Poszukiwacze skarbu”. Powieść to zbiór przygód sześciorga rodzeństwa, pragnących podreperować domowy budżet, podupadły po śmierci matki. Każde z nich ma inny sposób na odnalezienie tytułowego skarbu, a każdy kolejny pomysł jest bardziej kreatywny i pomysłowy od poprzedniego. Dzięki swoim przygodom poznają wiele ciekawych i życzliwych osób, z którymi zawiązują przyjaźnie.
Powieść po raz pierwszy ukazała się w roku 1899 i choć od jej publikacji minęło ponad 120 lat, wciąż nie traci na uroku i bawi zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.
Daria Wojnicka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na kierunku grafika. Poza grafiką i projektowaniem zajmuje się malarstwem, ceramiką artystyczną oraz pracą ilustratorską. Pracuje w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, gdzie odpowiada m.in. za tworzenie grafik do wydarzeń artystycznych i kulturalnych, scenografii i rekwizytów do spektakli teatralnych czy ilustracji do audiobooków online.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand