Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Oddaj krew - podaruj komuś życie

Gdzie?
Oddaj krew - podaruj komuś życie

W najbliższą sobotę na płycie Starego Rynku pojawi się krwiobus, w którym będzie można oddać krew w ramach Dnia Polskiej Niezapominajki. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniu! Pamiętajmy, że oddając krew – ratujemy życie.
Oddajmy pamięć zmarłym na covid-19 ratując czyjeś życie. Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania krwi.
Okazja pojawi się już w najbliższą sobotę, 15 maja. Na płycie Starego Rynku stanie krwiobus, który będzie czekał na mieszkańców między 11:00 a 15:00. Idąc na spacer po starówce możemy się na chwilę zatrzymać i podarować komuś coś bezcennego – naszą krew. To nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie.
Krew może oddać każda pełnoletnia osoba, która nie skończyła 65. roku życia, po przejściu wstępnych badań. Dla wszystkich mieszkańców biorących udział w wydarzeniu przygotowaliśmy upominek.
Do zobaczenia w najbliższą sobotę!
Warto wiedzieć
Krew można oddawać także w inne dni w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:00 i w soboty od 8:00 do 12:00.
Każdemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługuje zwolnienie od pracy/nauki w dniu, w którym oddaje krew.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand