Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wielkanoc w Myślęcinku

Gdzie?
Wielkanoc w Myślęcinku

Informacje od Organizatora:
W Wielkanoc zapraszamy do Ogrodu Zoologicznego na poszukiwanie jaj z jajem i do Ogrodu Botanicznego, gdzie wiosna w pełni.
Wielkanocne szukanie jaja to wieloletnia tradycja bydgoskiego zoo. Tym razem jednak to też potyczka z Karsiquue. Jest to stwór, który zapanował nad światem. W wielu miejscach ponanosił odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W bydgoskim zoo pojawił się już dwukrotnie. Tym razem trzecia rozgrywka.
Święta wielkanocne przypadają wiosną - w okresie, kiedy ptaki znoszą jajka. KarsiQuue postanowił zabrać jajka dziesięciu gatunkom ptaków. Opiekun zwierząt usłyszał rozmowę telefoniczną Karsiquue, z której to wynika, że stwór zadanie to zlecił swojemu koledze. Na terenie zoo zostawił dla niego informację zawierającą nazwy ptaków, którą zaszyfrował w żółto-pomarańczowych jajach i „czarnej liście K”.
Zachęcamy drużyny–rodziny, które 4 i 5 kwietnia 2021 r. odwiedzą bydgoskie zoo, do wielkanocnego spaceru z misją i odkodowania nazw ptaków. Będzie to ważna wiadomość dla Służby Ochrony Przyrody, która zwróci szczególną uwagę na ochronę tych ptaków przed Karsiquue.
Tajne wiadomości dla drużyn–rodzin:
1. Znajdźcie na terenie zoo żółto-pomarańczowe jajo (jedna rodzina–drużyna jedno jajo).
2. Wykonajcie zadanie, którego opis znajduje się na jaju.
3. Z odpowiedzią wróćcie do kasy zoo.
4. W podziękowaniu otrzymacie upominek.
5. Jaja w liczbie 10 sztuk każdego dnia, czyli 4 i 5 kwietnia, zostaną umieszczone na terenie zoo tuż przed godziną 10.
Zoo w kwietniu czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-18, jednak wyjątkiem jest właśnie Poniedziałek Wielkanocny, gdy drzwi ogrodu będą również otwarte. Bilet normalny od Wielkanocy kosztował będzie 20 zł i 14 zł.
Na wiosenny spacer warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego. O świętach przypominają tam żółte forsycje, zielone pączki na drzewach i tzw. bazie. Można zobaczyć też krokusy, przylaszczki, stokrotki. W kwietniu brama otwarta jest w godz. 9-21.
Kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat, jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, sezon rozpocznie 10 kwietnia.


____________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand