Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

„Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem” - zapraszamy na wykład w ramach Tygodnia Mózgu!

„Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem” - zapraszamy na wykład w ramach Tygodnia Mózgu!

Informacje od Organizatora:
Młyny Rothera włączają się w obchody Tygodnia Mózgu 2021 – zapraszamy na wykład o uczeniu się!
W dniach 15-21 marca 2021 roku, z okazji Światowego Tygodnia Mózgu, w naszym regionie odbędzie się wiele wydarzeń popularyzujących aktualną wiedzę o mózgu i umyśle. W obchody włącza się także Park Kultury, zapraszając na wykład Marka Pisarskiego pt. „Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem”.
W ciągu ostatnich dekad dokonano wielu fascynujących odkryć dotyczących działania ludzkiego mózgu. Szczególnie interesujące nas, nauczycieli, dotyczą uczenia się. Wiele z nich stawia w nowym świetle nasze szkolne problemy. Stwierdzono na przykład, że ludzki mózg nie jest dobry w rachunkach i że zapominanie jest jego ważną umiejętnością. Warto rozpoznać te problemy i  przymierzyć się do ich rozwiązania. Podczas spotkania pochylimy się nad specyfiką uczącego się mózgu w kontekście szkolnych potrzeb i w odniesieniu do wyników współczesnych badań.  Będzie mowa między innymi o popełnianiu i niepopełnianiu błędów, skupianiu się i rozpraszaniu, intuicji i dociekliwości oraz zapamiętywaniu i zapominaniu. Wnioski mogą być zaskakujące, a wypływające z nich rady – z pewnością warte zastosowania – mówi Marek Pisarski z Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, nauczyciel matematyki, autor licznych artykułów, książek i materiałów dydaktycznych.
Dlaczego postanowiliśmy włączyć się w obchody Tygodnia Mózgu? Dobrostan – fizyczny i psychiczny – to słowo klucz przyświecające naszym pomysłom na zagospodarowanie Młynów Rothera. W Spichrzu Mącznym planujemy, zgodnie z inicjatywą prof. Harata, utworzenie Centrum Wiedzy o Mózgu, gdzie na wystawie stałej będziemy edukować o procesach zachodzących w mózgu, zaburzeniach czy profilaktyce – wszystko po to, aby budować społeczną empatię, pogłębiać wiedzę, świadomość  i wrażliwość.
Dziękujemy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za zaproszenie nas do udziału w obchodach!
Wykład on-line na platformie Teams
Obowiązują zapisy (do 19.03.2021 do godz. 18.00)
Link zostanie przesłany w dniu wydarzenia


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand