Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie śpiewacze z Akademią Głosów Tradycji

Gdzie?
Spotkanie śpiewacze z Akademią Głosów Tradycji

Śpiewaczki Akademii Głosów Tradycji zapraszają na spotkanie śpiewacze. W ciągu niespełna 2 godzin zapoznają słuchaczy z pieśniami z różnych regionów Polski, m.in. z Suwalszczyzny, Lubelszczyzny, Kaszub, Mazowsza i Kielecczyzny. Będą to pieśni śpiewane niegdyś podczas różnych okoliczności, o trudach codzienności, radości świętowania, o miłości i śmierci.
Głównym celem spotkania jest prezentacja pieśni, oraz nauka wybranych pieśni. Śpiewaczki opowiedzą uczestnikom o wybranych pieśniach, okolicznościach śpiewania poszczególnych utworów oraz dokonają ich interpretacji.
W repertuarze znajdą się: pieśń chrzcinna, liryczna, miłosna, żartobliwa, oczepinowa, wielkopostna i sobótkowa. Większość pieśni śpiewana jest jednogłosowo, ale kilka z nich z podziałem na dwa głosy.
Zapraszamy wszystkie osoby, które znają i śpiewają pieśni „z polskich wsi”, ale i te, które jeszcze nigdy się nie spotkały z pieśniami tradycyjnymi, które lubią śpiewać i poznawać nowe pieśni. Dla uczestników zostanie przygotowany śpiewniczek z tekstami proponowanych pieśni, tak, by chętne osoby miały sposobność śpiewania z Akademią Głosów Tradycji. Śpiewniczek będzie dostępny na fanpage’u Ethniesów, tuż przed spotkaniem.


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand