Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Kolędowanie w Pałacu - koncert świąteczny w Ostromecku - online

Gdzie?
Kolędowanie w Pałacu - koncert świąteczny w Ostromecku - online

FB i YouTube MCK oraz FB Pałac Ostromecko
Kolędy i utwory w świątecznym klimacie, a także kompozycje Zygmunta Noskowskiego w wykonaniu bydgoskich muzyków – w pierwszy dzień świąt zapraszamy na koncert z Pałacu Starego w Ostromecku.
Wystąpi rodzina znakomitych bydgoskich śpiewaków – Monika Litwin Dyngosz, Wojciech Dyngosz oraz utalentowane dzieci artystów – Dominika i Łukasz. Przy fortepianie zasiądzie zaś Rafał Tworek.
W programie utwory Zygmunta Noskowskiego, kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym odbędzie się koncert – będzie Pałac Stary w Ostromecku, a konkretnie – Salon Zygmunta Noskowskiego, w którym znajduje się perełka ostromeckiej kolekcji – fortepian, który przez laty był własnością tego kompozytora, pedagoga i wielkiego społecznika – organizatora ruchu muzycznego dziewiętnastowiecznej Warszawy. Na wyremontowanym dwa lata temu instrumencie zagrano wiele koncertów, instrument wykorzystano także do nagrania kilku płyt z muzyką klasyczną.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand