Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Nadzieja znów wstąpi w nas – koncert kolęd i pastorałek - koncert online

Gdzie?
Nadzieja znów wstąpi w nas – koncert kolęd i pastorałek - koncert online

profil FB MCK oraz kanał YT Emcek
„Nadzieja znów wstąpi w nas” – koncert kolęd i pastorałek
Spędźmy ten najbardziej magiczny czas w roku przy dźwiękach tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na koncert bożonarodzeniowy zapraszają Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 wraz z kapelą  oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży. We własnych domach, wśród rodzinnego gwaru dnia Narodzenia Pańskiego będziecie mogli usłyszeć radosne Gloria wyśpiewane przez naszych artystów.
Premiera koncertu online odbędzie się 25 grudnia o godzinie 17.00.
W tym roku wyjątkowo nie zaprosimy Was do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To my z muzyką pełną świątecznej atmosfery przyjdziemy do Waszych domów. Do bożonarodzeniowej krainy przenikniętej tradycją i folklorem przeniesiemy się online. Specjalnie dla Was zaprezentują się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, które wypełnią ten świąteczny czas swoim śpiewem i radością. Będziecie mogli kolędować z nami i wspólnie cieszyć się z kolejnych świąt spędzonych w gronie najbliższych. Nasza muzyczna narracja to utwory pochodzące zarówno z ostatniej płyty Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie „Kolędy światła”, jak i kompozycje nowe, przygotowane specjalnie na tę okazję.
Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, na scenie gościnnie zaprezentuje się Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy pod kierunkiem i w choreografii Beaty Rewolińskiej. Artystki pokażą choreografię pod znaczącym tytułem „Jestem (tu)”, abyśmy w ten szczególny świąteczny czas poczuli, że mimo przeciwności losu nie jesteśmy sami.
Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży nie po raz pierwszy razem spotykają się na jednej scenie. Oba zespoły otrzymały tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej i współtworzą bydgoskie środowisko kulturalne w rozmaitych projektach. Ostatnio wspólnie zaprezentowały się podczas „IV Listopadowej Lekcji Muzyki”.
Koncert wykonają artyści Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 pod kierownictwem Izabeli Grochowskiej oraz kapela w składzie: Michał Stropa (akordeon), Maciej Drapiński (akordeon), Paulina Krakowian (skrzypce, suka biłgorajska), Michał Kwaśniak (skrzypce), Krzysztof Biernacki (klarnet), Jacek Kwaśniak (perkusjonalia). Przygotowanie wokalne: Zuzanna Szary, przygotowanie taneczne: Izabela Grochowska, Katarzyna Nowicka, Beata Rewolińska, a także Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży pod kierownictwem Beaty Rewolińskiej.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand