Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Leopold Tyrmand - Barwny motyl na szarym tle - online

Gdzie?
Leopold Tyrmand - Barwny motyl na szarym tle - online
Rok 2020 ustanowiony został Rokiem Leopolda Tyrmanda – «(…) autor kultowej powieści „Zły” i bezkompromisowego „Dziennika 1954” był jednym z najbardziej oryginalnych prozaików polskich drugiej połowy XX wieku. W najtrudniejszych czasach zachował wymagającą odwagi niezależność intelektualną».
W maju minęła 100. rocznica urodzin Tyrmanda, w marcu – 35. rocznica śmierci. I my poświęcimy uwagę tej nietuzinkowej postaci! W marcu mieliśmy spotkać się z Państwem w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Z powodu pandemii tamto spotkanie zostało odwołane. Ale o Tyrmandzie nie zapomnieliśmy i z rozmową o nim powracamy na koniec roku. Bo Rok Tyrmanda wciąż trwa!

Zapraszamy 18 grudnia o godz. 18.00 na literackie spotkanie online, podczas którego o życiu i twórczości Tyrmanda opowie dr Marcin Kowalczyk, a rozmowę poprowadzi Ewa Dąbska z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand