Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Online: KONCERT Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura

Gdzie?
Online: KONCERT Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura

13 listopada, godz. 20.00, sala kinowo-widowiskowa MCK / bilety 20 zł, dostępne tylko w kasie MCK w dniu wydarzenia.
Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura – ludowe pieśni w nowatorskim brzmieniu
„Ethniesy – Prolog” otworzy energetyczny koncert Prawdziwego Polskiego Techno. Pod tą nazwą ukrywa się Fanfara Awantura, która promować będzie swój najnowszy album pod tym samym tytułem (premiera odbędzie się jeszcze w tym roku). Na pozór tradycyjna orkiestra dęta, kojarzona dotychczas z estetyką bałkańsko-punkową, zaskoczy nas nowym brzmieniem. W swoich najnowszych utworach pokazują techno-pazur i futurystyczne oblicze tradycyjnych melodii ludowych. Zaskakują biegłością w stylach Rave, Psytrance, Progressive, Minimal czy Detroit Techno, choć zagrane z klubową werwą utwory na motywach polki czy walcerka zdradzają, że muzycy obeznani są też z twórczością Gorana Bregovica, Brandt Brauer Frick, jak i z rozwibrowanym tanecznie jazzem gigantów z The Comet Is Coming.
Projekt „Prawdziwie Polskie Techno” powstał na specjalne zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu. Na potrzeby jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia tej instytucji, Michał Fetler skomponował siedem autorskich wariacji melodii ludowych południowo-wschodniej Polski. Zestawił w nich stylistykę techno i muzyki elektronicznej z brzmieniem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił. Muzyka Fanfary Awantury to kipiące energią kawałki, które równocześnie zachwycają słowiańskim liryzmem i porywają surowym jazzowym sznytem.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand