Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i rozpoczęcia sezonu artystycznego 2020/2021 - online

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i rozpoczęcia sezonu artystycznego 2020/2021 - online

STREAMING: Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i rozpoczęcia sezonu artystycznego 2020/2021 oraz 7. rocznicy śmierci Felicji Gwincińskiej
Robert Łaguniak, skrzypce
laureat II nagrody 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu
Marcin Sikorski, fortepian
W programie:
César Franck - Sonata Skrzypcowa A-dur
Sergei Prokofiev Sonata Skrzypcowa nr 1 f-moll op. 80
Karol Szymanowski Mity: Źródło Aretuzy op. 30
Henryk Wieniawski - Polonez D-dur op. 4
Do zobaczenia na stronach:
www.youtube.com/user/TheClassicalMusicTV
http://konkurspaderewskiego.pl/pl/streaming-robert-laguniak-marcin-sikorski/
www.radiopik.pl
Robert Łaguniak
Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie skrzypiec dr Kariny Gidaszewskiej. Studente pierwszego roku II stopnia Łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, również w klasie dr Kariny Gidaszewskiej. Studiował także na Accademia Pianistica Internazionale Incontri Col Maestro w klasie muzyki kameralnej Nazzareno Carusi'ego w Imoli we Włoszech. Był najmłodszym Polakiem biorącym udział w XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, na którym zdobył nagrodę specjalną-lekcję u Maxima Vengerova. Jest laureatem czołowych lokat na ponad 80 onkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest lauretem m. in. IImiejsca i nagród specjalnych na V Międzynarodowym Konkursie im. Karola Lipińskiego w Toruniu, I miejsce i nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Toruniu w duecie skrzypcowym z Martą Gidaszewską, I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Antona Rubinsteina w Düsseldorfie, również w duecie skrzypcowym z Martą Gidaszewską, Złotego medalu z najwyższym wyróżnieniem na III Manhattan International Music Competition i wielu innych.
Marcin Sikorski
Wybitny pianista-kameralista. Jego muzyczni partnerzy to - Soyoung Yoon, Bartłomiej Nizioł, Alena Baeva, Veriko Tchumburidze, Soo Been Lee, Reiko Otani, Erin Keefe, Haik Kazazyan, Mei Diyang, Jarosław Bręk, Katarzyna Polonek, Agata Szymczewska, Anna Maria Staśkiewicz, Rafał Kwiatkowski, Kwartet Śląski, Kwartet Akademos, Radosław Pujanek, Katarzyna Budnik, Robert Kwiatkowski, Celina Kotz, Anna Malesza, Robert Łaguniak… Jest współzałożycielem Brahms Piano Quartet oraz duetu fortepianowego z Małgorzatą Sajną Mataczyńską. Debiutował w Carnegie Hall w 2001. Laureat "Fryderyka". Laureat konkursów muzyki kameralnej w Paryżu, Gdańsku, Pörtschach, Vercelli i Krakowie. Otrzymał nagrody dla najlepszego akompaniatora na międzynarodowych konkursach skrzypcowych: im. K. Szymanowskiego (Łódź 1997), im. H. Wieniawskiego (Poznań 2011), im. A. Chaczaturiana (Erywań 2012) i ponad 20 innych konkursach skrzypcowych, altówkowych i kontrabasowych. Koncertował w 18 krajach świata, m.in. na tak prestiżowych festiwalach jak: Chopinowski w Dusznikach, Schleswig Holstein Musik, International Conservatoire Week w Petersburgu, Osorske Glazbene Večeri w Chorwacji, Grieg in Bergen w Norwegii, Amber & Silk Festival w Pekinie. Pojawia się na 30 płytach CD w repertuarze kameralnym. Doktor habilitowany, od października br. profesor bydgoskiej AM. Współpracuje z Centralnym Konserwatorium Muzycznym w Pekinie oraz wieloma uczelniami i szkołami w Polsce. Prowadzi kursy mistrzowskie, był jurorem międzynarodowych konkursów kameralnych w Pekinie i Łodzi.
Koncerty są współfinansowane ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu »Muzyka«, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand