Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wykład Barbary Chojnackiej i warsztaty lateksografii

Wykład Barbary Chojnackiej i warsztaty lateksografii

Zapraszamy na wykład i warsztaty lateksografii już 16 stycznia 2020 r.
Zobaczyć kolor – eksperyment w grafice polskiej (1900-1939) to tytuł wykładu Barbary Chojnackiej, którego przyjemność wysłuchania będziemy mieli już w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6.
Grafikę artystyczną jeszcze często kojarzymy ze sztuką czarno-białą, chociaż kolor  jest w niej obecny od stuleci i możliwy do pozyskania w każdej technice. Wprowadzenie barwy do drzeworytów, akwafort, czy też litografii zazwyczaj skłaniało twórców do podejmowania eksperymentów technologicznych. Dynamiczny rozkwit sztuki graficznej w Polsce, od czasu narodzin grafiki artystycznej do 1939 roku, przyczynił się do rozszerzenia wątku barwy w graficznym warsztacie. Wykład przybliży najważniejsze tendencje dostrzegalne w środowiskach graficznych, m.in. wielobarwność krakowskiej litografii, kolor w warszawskim drzeworycie oraz stosowanie koloru w technikach metalowych przez grafików krakowskich. Przedstawione zostaną ryciny wybitnych mistrzów, m.in. Leona Wyczółkowskiego, Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, Feliksa Jabłczynskiego, Jana Skotnickiego, Wandy Komorowskiej i Stanisława Jakubowskiego.
Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu.
Tego samego dnia o godzinie 18.00, również w Centrum Edukacji Muzealnej odbędą się warsztaty lateksografii. Na warsztaty obowiązuje bilet wstępu.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand