Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wydarzenie Impresaryjne: Koncert Gruzińskiego Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Kutaisi

Gdzie?
Wydarzenie Impresaryjne: Koncert Gruzińskiego Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Kutaisi

Organizator: Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie biletowej FP
Gruziński Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Kutaisi wystąpi w Polsce 9 i 10 stycznia. Zespół składający się z kilkudziesięciu artystów zaprezentuje unikalny gruziński folklor – śpiew i taniec w tradycyjnych, narodowych strojach.
Unikalny gruziński folklor, śpiew i taniec w tradycyjnych, narodowych strojach. Muzyka na żywo i niezwykle rozbudowana choreografia. Dwugodzinna uczta z Gruzińskim Narodowym Zespołem Pieśni i Tańca Kutaisi przyciąga rzeszę widzów w całej Europie!
Artyści z Kutaisi zaprezentują m.in. khorumi – gruziński taniec wojenny, Samaia – taniec Carycy czy svanuri – taniec górski. Przy akompaniamencie utalentowanych muzyków, grających na niezwykłych instrumentach, takich jak chonguri i paduki (instrumenty smyczkowe) oraz duduki (instrumenty dęte), usłyszymy ludowe pieśni, które wzruszają i budzą podziw jednocześnie. Pozwól się ponieść niezwykłej energii, a nigdy nie zapomnisz tego wieczoru!
W trakcie koncertu widzowie zobaczą m.in.:
gruziński taniec narodowy
khorumi – narodowy gruziński taniec wojenny. Taniec wywodzi się z regionu Adżarii, który położony jest nad morzem Czarnym, a główną część jego powierzchni stanowią góry Małego Kaukazu. Taniec Khorumi jest najwyższym osiągnięciem adżarskiego tańca ludowego
Samaia – taniec Carycy. Samaia – trzy kobiety – symbole zmysłowości, odwagi i mądrości. Kobiety wykonujące taniec na cześć gruzińskiej królowej Tamar, jednej z największych władczyń świata. Kobiety silnej, mądrej i odważnej, która stała się legendą i symbolem kobiecej mocy
Svanuri – tradycyjny taniec górski ze Svaneti
Gandagan – taniec pochodzący z południa Gruzji – Ajarii, do której zawdzięcza swoją nazwę i gorący, słoneczny temperament. Charakteryzuje się eleganckim, lekkim flirtem między mężczyznami i kobietami. Jest to jeden z niewielu tańców gruzińskich, gdzie ramiona i ciało tancerzy są rozluźnione i mobilne, co tworzy wyjątkowy zrelaksowany i nieostrożny nastrój.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand