Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych. W malowniczym otoczeniu parku, na świeżym powietrzu, w sąsiedztwie V Śluzy (na wysokości Czarnej Drogi) przygotujemy szereg atrakcji.


Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę m.in. o segregacji odpadów, a dobre odpowiedzi nagrodzimy ekogadżetami. Bydgusia zadba o naszą kondycję podczas energicznej zumby.


Z kolei na stoisku „Aktywnych Miast” będzie można dowiedzieć się więcej na temat Rowerowej Stolicy Polski, która staruje już 1 czerwca br. Na aktywnych bydgoszczan czekać będą gry miejskie, specjalne okolicznościowe odznaki w aplikacji oraz facebookowy konkurs niespodzianka. Specjalne wyzwania mamy też dla spacerowiczów, biegaczy i entuzjastów nordic walking. Do zdobycia wiele atrakcyjnych nagród! Więcej szczegółów na: aktywna.bydgoszcz.pl. 


O najmłodszych uczestników eventu zadbają animatorzy, którzy szykują na ten dzień mnóstwo atrakcji. W  programie między innymi quizy, koło fortuny z rowerowymi zagadkami i grami, konkursy  i zabawy sportowo - sprawnościowe plus wielkie bańki mydlane i wyczynowy tor przeszkód dla dzieci.


Przy okazji pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów, ale także zapisania się na rodzinną grę terenową. Bez wątpienia zielona i piękna okolica szczególnie zachęci do udziału w zabawie.


W programie wydarzenia nie zabraknie okazji do odpoczynku w EKOstrefie. O poczęstunku zadba Rada Osiedla Okole. W okolicy stacjonować będzie również budka z lodami o wyjątkowych smakach.


Podsumowaniem pikniku będzie akcja sprzątania z Radą Osiedla Wilczak-Jary. Warto zadbać o nasz wyjątkowy Park nad Starym Kanałem, pokazać innym swój sprzeciw wobec śmiecenia, a także inspirować i edukować najmłodszych do dbania o nasze najbliższe otoczenie, nasze miasto i planetę.


Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy V Śluzie (na wysokości Czarnej Drogi)


W programie:
Rowerowa Stolica Polski - gry miejskie i zabawy z nagrodami.
Plenerowy punkt informacyjny aplikacji Aktywne Miasta.
Konkursy i animacje dla dzieci.
Akcja sprzątania z RO Wilczak-Jary.
Poczęstunek od RO Okole.
Zumba z Bydgusią.
Kupony na lody.
Rodzinna gra terenowa z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim.
Punkt konsultacyjny zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand