Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Drums Fusion 2024: GOGO PENGUIN | MANU DELAGO FT. DOUGLAS DARE

Gdzie?
Drums Fusion 2024: GOGO PENGUIN | MANU DELAGO FT. DOUGLAS DARE

17. Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION
MANU DELAGO FT. DOUGLAS DARE
GOGO PENGUIN
Godzina: 19:00
Bilety (I pula): 100 zł dostępne w kasie MCK oraz na portalu bilety24.pl


Manu Delago – austriacki perkusista oraz Douglas Dare – brytyjski wokalista o wyjątkowym głosie, po raz pierwszy współpracowali przy utworze „Abrupt” na albumie Delago „Metromonk” z 2016 roku. Napisali go razem, ale byli w stanie nagrać go tylko zdalnie, ponieważ obaj byli wówczas w trasach koncertowych. Kiedy Manu Delago skontaktował się ponownie z Douglasem w 2020 roku, w celu podjęcia współpracy przy płycie „Milkteeth”, nastąpił pierwszy pandemiczny lockdown. W rezultacie nagrany tylko online utwór „Wherever You Are” stał się legendarny – kojący i przynoszący poczucie wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa, pomimo presji izolacji i trudnych czasów.


Na drumsowej scenie artyści wystąpią w wyjątkowym projekcie łączącym liryczne piosenki z hipnotycznymi dźwiękami Handpan.


GoGo Penguin – emocjonujące trio break-beatowe z Manchesteru, zaprezentuje muzykę ze swojego najnowszego albumu „Everything Is Going to Be OK” (wyd. kwiecień 2023). Wraz z tym materiałem, nowym perkusistą, nową wytwórnią płytową oraz subtelnie zaktualizowanym i rozwiniętym brzmieniem, zespół otwiera nową, wyzwoloną erę w swojej twórczości. Album powstawał w trudnym dla zespołu czasie – pełnym zawirowań i osobistych strat. Studio nagraniowe stało się dla artystów schronieniem, a ich przesłanie jest jasne: razem pokonamy trudności, razem jesteśmy siłą, więc wszystko będzie dobrze.


Skład zespołu:
Chris Illingworth – fortepian
Nick Blacka – bas
Jon Scott – perkusja
Joe Reiser – reżyser dźwięku


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand