Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

Gdzie?
100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

Pod koniec czerwca br. na stadionie Zawiszy odbędą się 100. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Sportowcy walczyć będą nie tylko o medale, ale też o kwalifikacje olimpijskie.

To będzie wyjątkowe wydarzenie i dla polskiej lekkiej atletyki i Bydgoszczy. Stadion Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka to jeden z najlepszych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. W ostatnich latach odbywały się w naszym mieście imprezy rangi światowej. To tutaj swoje pierwsze medale, jeszcze jako juniorzy zdobywali czołowi dziś lekkoatleci świata. To tutaj w 1976 r. Irena Szewińska pobiła rekord świata w biegu na 400 m.
To właśnie m.in. dlatego władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zdecydowały, że jubileuszowe 100. Mistrzostwa Polski odbędą się (27-28 czerwca br. ) właśnie na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.
- Te mistrzostwa będą najważniejsze, bo odbędą się tuż przed Igrzyskami w Paryżu. Nasi lekkoatleci będą mogli jeszcze zdobyć punkty rankingowe i uzyskać minima na Igrzyska. Kibice zobaczą największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, także te, które kiedyś osiągały sukcesy - mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Najlepsi polscy lekkoatleci w Bydgoszczy rywalizować będą już po raz 20. Po raz pierwszy MP odbyły się w naszym mieście w 1930 roku na nieistniejącym już stadionie Szkoły Oficerskiej.
- Dziękuje władzom związku, że zdecydowały się postawić na Bydgoszcz. Na tym stadionie w przeszłości padały świetne wyniki, jak chociażby te osiągane przez panią Irenę Szewińską, która po zakończeniu kariery była świetnym ambasadorem naszego miasta. Życzę wszystkim startującym w sportowcom świetnych wyników, a kibicom, którzy zasiądą na trybunach wielkich emocji - mówił Prezydent Bydgoszcz Rafał Bruski.

Czerwcowe mistrzostwa będą dla naszych lekkoatletów jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającymi się pod koniec lipca br. Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Na stadionie Zawiszy zobaczymy m.in. Ewę Swobodę, Natalię Kaczmarek, Pię Skrzyszowską, czy bydgoskich sportowców z wieloboistką Adrianna Sułek i tyczkarzem Pawłem Wojciechowskim na czele.
- Jestem szczęśliwy, że te mistrzostwa Polski, ostatnie w mojej karierze odbędą się w moim rodzinnym mieście, w moim domu, na tym pięknym stadionie. Bardzo ważny etap w swoim życiu zamknę na oczach swojej rodziny, znajomych. Łza już mi się w oku kręci, a co dopiero będzie po zawodach. Zapraszam kibiców do wspierania nas. Ja obiecuje, że dam z siebie wszystko i ciągle wierzę, że uda mi się zakwalifikować na Igrzyska - mówił Paweł Wojciechowski, na co dzień zawodnik Zawiszy.


Bydgoszcz wspiera lekkoatletykę
Miasto Bydgoszcz od lat wspiera lekkoatletykę. Zaraz po mistrzostwach Polski wymieniony zostanie tartan na stadionie Zawiszy. Natomiast 20 marca br. planowane jest otwarcie ofert w przetargu na budowę hali lekkoatletycznej i strzelectwa sportowego na terenie kompleksu sportowego Zawisza.
Projekt zakłada powstanie wielofunkcyjnego obiektu liczącego dwie kondygnacje. Na parterze zlokalizowana będzie hala lekkoatletyczna o pow. ok. 6500 metrów kwadratowych z bieżnią okrężną, bieżnią prostą, stanowiskiem do pchnięcia kulą, do skoków wzwyż, skoków o tyczce, w dal oraz trójskoku i zapleczem sanitarnym. Zapewni komfortowe warunki treningowe sportowcom. W piwnicy zlokalizowana zostanie natomiast hala strzelecka o powierzchni ok. 3200 metrów kwadratowych przeznaczona do strzelań sportowych na dystansie 10, 25 i 50 m, umożliwiająca organizację zawodów rangi krajowej i międzynarodowej.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 1

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand