Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoska Środa Literacka - Helena Skonieczka

Gdzie?
Bydgoska Środa Literacka - Helena Skonieczka

Informacje od Organizatora:
W październikowej odsłonie BŚL gościć będziemy Helenę Skonieczkę - poetkę, eseistkę i wieloletnią animatorkę kultury.
DAJ SIĘ PORWAĆ MIGOTANIU SŁOWA
Literatura to podróż, którą czytelnik spędza z bohaterami dzieła, choć często ma poczucie obecności jeszcze jednej postaci - autora. Czy tak jest także z poezją? Będzie można się o tym przekonać podczas spotkania z Heleną Skonieczką na kolejnej BYDGOSKIEJ ŚRODZIE LITERACKIEJ – 5 października 2022 r. o godz. 17:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.
Urodzona w Gorzowie Wlkp., wychowała się na Pałukach w Żninie, gdzie mieszkała do 1973 roku. Od 1970 roku instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego w Hufcu Żnin (obecnie w Hufcu ZHP Bydgoszcz-Miasto i referacie Seniorów ZHP w Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej).
W Bydgoszczy zamieszkała po studiach, gdzie rozpoczęła pracę w Wojewódzkim Ośrodku Kultury (1977). Organizatorka ponad stu autorskich projektów artystycznych i literackich, głównie w Okręgu Kujawsko-Pomorskim Polskiego Związku Niewidomych, którego jest członkiem od 1997 roku. W latach 2007-2015 prowadziła Okręgowy Klub Aktywności Twórczej i Kulturalnej „OKATiK”, inicjatorka powstania czasopisma PZN „OKO”, redaktorka kilkudziesięciu wydawnictw związkowych. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i recytatorskich, jej utwory publikowane były w licznych almanachach i antologiach poetyckich.
Debiutowała w 2006 roku w Kielcach. Autorka 10. tomików poetyckich, które publikuje pod nazwiskiem Helena Dobaczewska-Skonieczka: Czułe spojrzenia (2007), Odcienie świata (2010), Ślad niewidomego przyjaciela (2011, 2012), Słowa – moje światło (2012), Pod skrzydłami Rafała Archanioła (2013), Bramy do jutra (2014), Przedranne sny (2016), Wiersze z żywego drzewa (2017, 2018), Z harcerską krajką (2019) Migotanie słowa (2021). Członkini Związku Literatów Polskich.
______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand