Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

American Pops - muzyczne oscary

Gdzie?
American Pops - muzyczne oscary

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mariusz Smolij dyrygent
Repertuar:
m.in. muzyka z filmów: Gwiezdne Wojny, Titanic, Apollo 13, E.T.
Oscary to najbardziej znane i najbardziej prestiżowe nagrody filmowe, ale nie tylko obrazom nadają rozgłosu. Muzyka do filmu również może stać się słynnym i niezapomnianym hitem, i to właśnie oscarowym. Koncert z serii „American Pops” będzie kolejnym niezwykle atrakcyjnym, i bardzo wyczekiwanym w karnawale przez słuchaczy, spotkaniem z kunsztem Mariusza Smolija oraz jego nowym projektem.
Dyrygent mieszka w USA od przeszło 30 lat. Wyjechał z Polski jako skrzypek – muzyk Kwartetu Smyczkowego im. Krzysztofa Pendereckiego. W USA kontynuował studia dyrygenckie oraz kameralistykę i otrzymał stopień doktorski. W 2019 za zasługi w promowaniu kultury polskiej otrzymał z rąk prezydenta Polski Krzyż Kawalerski.
Z orkiestrami Filharmonii Pomorskiej dyrygent współpracuje regularnie od wielu lat. Pod jego dyrekcją i z pianistką Ewą Kupiec Capella Bydgostiensis nagrała album Grażyna Bacewicz: „Symphony for String Orchestra” dla wytwórni Naxos, który otrzymał nagrodę Fryderyk 2015 w kategorii „najlepszy album polski za granicą”.
W 2021 została wydana następna płyta Capelli Bydgostiensis „Pieśni Ignacego Jana Paderewskiego”, nagrana również dla Naxos, pod batutą maestro Smolija z udziałem sopranistki Aliny Adamski i mezzosopranistki Agaty Schmidt, więcej o płycie: https://filharmonia.bydgoszcz.pl/nowa-plyta-filharmonii-pomorskiej/


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand