Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Elephant 9 (NO)

Gdzie?
Elephant 9 (NO)

22 października 2021, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK


KONCERT:   Elephant 9 (NO)


„To, co tu wyprawia na organach Ståle Storløkken, godne jest pracy doktorskiej i zalicza się (…) do współczesnego jam rocka najwyższej próby” – pisał zachwycony Bartek Chaciński o płycie koncertowej Psychedelic Backfire II” norweskiej grupy Elephant9, wydanej w 2019 roku. „Na żywo to niesamowity zespół” – dodawał. W Bydgoszczy przekonamy się o tym na własnej gęsiej skórce.


Trio z Oslo działa aktywnie na scenie od ponad dekady, lawirując pomiędzy psychodelicznym rockiem a jazzem. Łączą wysoką kulturę muzyczną z brawurą (o klawiszach już wiecie, ale co tu wyprawia sekcja Eilertsen/Lofthus!), melancholię i mroczne inklinacje z poczuciem humoru, w sposób, który udaje się tylko w Skandynawii, by wspomnieć podobnie myślące formacje Fire! czy Jaga Jazzist. Dyskografia Elephant9 to już dziesięć albumów, zarówno nagrania live, jak i studyjne, w tym najświeższa, tegoroczna płyta „Arrival of the New Elders”.


_____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand