Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Millennium Docs Against Gravity Film Festival - "Altman"

Gdzie?
Millennium Docs Against Gravity Film Festival - "Altman"

"Wielcy kina” to hasło tegorocznego prologu poprzedzającego bydgoski aneks festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Bohaterami wydarzenia są dwaj znakomici reżyserzy Robert Altmann i Quentin Tarantino i ich droga na filmowy szczyt. Co ich łączy? Co dzieli? Jak podbili Hollywood?
Współorganizatorami pokazów prologu są Stowarzyszenie Koloroffon i Fundacja Art-House Na projekcje w ramach prologu wstęp wolny.


"Altman" reż. Ron Mann, Kanada, 2014, 96 min
Indywidualista, artysta, buntownik, wynalazca, wędrowiec, hazardzista, pilot bombowca, szaleniec, mąż, ojciec, dziadek, dziennikarz, poeta, scenarzysta, reżyser i producent w jednym - Robert Altman miał wiele twarzy, a jego życie i kariera to pasmo wzlotów i upadków. Laureat honorowego Oscara za całokształt twórczości, ojciec niezależnego amerykańskiego kina odcisnął piętno nie tylko na rozwoju sztuki filmowej, lecz również na całej awangardzie Zachodu. Kanadyjski reżyser Ron Mann pokazuje nam, jak naprawdę wyglądało życie i praca jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych filmowców w historii kina.
 ______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand