Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Przeźrocza ECO ENERGY FLOW

Gdzie?
Przeźrocza ECO ENERGY FLOW

wstęp darmowy
Filmowa inauguracja Młynów Rothera! W piątek trzynastego sierpnia Przeźrocza Festiwal Filmowy zaprasza na plenerową projekcję filmów pod hasłem: Eco Energy Flow.
Ten pokaz inauguruje także na festiwalu sekcję Ekologika. Widzowie będą mogli obejrzeć trzy pełne pozytywnej energii filmy a także spotkać się z reżyserką Cecylią Malik.
PROGRAM PROJEKCJI:
ECO
"Wieloryb" reż. Izabela Pająk, 8 min
ENERGY
"Solar voyage" reż. Adam Żądło, 18 min
FLOW
"Siostry rzeki" reż. Cecylia Malik, 56 min
po pokazie spotkanie z Cecylią Malik
OPISY FILMÓW
"Wieloryb" reż. Izabela Pająk, film dokumentalny, 6 min
Ogromny kaszalot leży nad brzegiem Wisły w Warszawie. Absurdalna sytuacja porusza i mobilizuje mieszkańców miasta oraz turystów. Z jednej strony wieloryb jest metaforą ekologicznej tragedii dziejącej się na świecie, z drugiej strony służy jako medium do obserwacji ludzkich reakcji na śmierć. Zgromadzeni wokół wieloryba ludzie spekulują, martwią się, próbują pomóc lub zadają pytania. Nieżywy wieloryb przemawia do każdego - niezależnie od wiary czy zaplecza kulturowego.
"Solar voyage" reż. Adam Żądło, film dokumentalny, 18 min
„To jest film o Mirku Lechu, wizjonerze-wynalazcy, ekstremalnym podróżniku, asie odnawialnych źródeł energii”. Portret niebanalnego bohatera przybiera równie niebanalną formę: parodii dokumentalnego eseju z elementami życzliwego humoru. Z Pcimia do Słowacji, ze Słowacji do Grecji, a stamtąd wprost do Afryki – tutaj nie najmłodszy już mężczyzna pragnie znaleźć zatrudnienie w elektrowni słonecznej i… przyszłą żonę. Energia słoneczna i ciepła narracja stanowią nierozłączne elementy tego pełnego rozmachu studium postaci.
"Siostry rzeki" reż. Cecylia Malik, film dokumentalny, 57 min
Inne rzeki wpływają, aby uratować Wisłę przed planowaną nową wielką zaporą w Siarzewie: Dunajec, Soła, Pilica i Raba. Cecylia Malik wzywa kobiety, by oddały głos rzekom i włączyły się do walki, która toczy się między ekologami z Koalicji RATUJMY RZEKI a politykami, urzędnikami i lobby hydrotechnicznym.
Walka o wartości dla dzikiej przyrody, o krajobraz o czystą, słodką wodę, która staje się najcenniejszym zasobem planety.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand